Kad Mārdsens uzsāka darboties nozieguma vietu uzkopšanā, sākotnēji viņam nenācās tikt galā ar nelegālām metamfetamīna laboratorijām, kā arī neticamo nekārtību, kādu mājās aiz sevis atstāj mantu vākšanas mānijas apsēstie cilvēki.
“Sākotnēji uz to reaģēju ar domām par to, kā atbrīvoties no nepatīkamās smakas. Tas bija pats pirmais, pie kā ķērāmies klāt,” viņš skaidro Daily Mail Australia žurnālistiem.
Tas ir visgrūtākais šajā darbā. Pretīgās un šaušalīgās ainas tik ļoti nebiedē. Lai strādātu šajā darbā, ir kāds priekšnoteikums – darbiniekam jābūt iepriekš strādājušam ar nāvi saistītajās industrijās vai policijā.”
Uzkopēju komandu bieži izsauc uz reģionālām daļām, kur jāveic uzkopšanas darbi mājās, kurās nesen viņsaulē aizgājuši cilvēki, tomēr neviens to nav pamanījis vairāku mēnešu garumā.
Ir bijuši gadījumi, kad šādās mājās atrastas avīzes, kas izdotas 1983. gadā, grīdstarpās ietecējušie ķermeņa šķidrumi un izbirusī pārtika piesaistījusi kāpurus, šos Mārdstens dēvē par smagākajiem gadījumiem, kādi pieredzēti.
“Daži cilvēki miruši ir jau piecus mēnešus. Šādos gadījumos visgrūtāk ir no telpām dabūt laukā trūdošas miesas smaku,” viņš skaidro.
“Kamēr mēs tiekam līdz īpašumam, parasti tas jau ir sliktā stāvoklī, kā arī, ja mājās dzīvojošais cilvēks bijis apsēsts ar mantu vākšanu, uzkopšana prasa pamatīgas pūles.
Tā nav tikai vienas mājas daļas uzkopšana, mēs uzkopjam visu māju. Šī procesa laikā esam atraduši beigtas žurkas un kaķus. Cilvēki nemaz nespēj iedomāties, cik nolaistā stāvoklī ir šādas dzīvojamās platības.”
Parastai uzkopšanai parasti nepieciešamas divas dienas, lai atbrīvotu telpas no smakām un iztīrītu tās, savukārt, mantu vācēja mājas tīrīšanai nepieciešamas pat četras dienas.
Veicot šādu darbu, lielākajā daļā gadījumu jāizmanto respirators, kas spēj filtrēt pat radiāciju. Tas vajadzīgs, lai tiktu galā ar smaku.
Pieaugot izsaukumu skaitam, Australian Forensic Cleaning bieži nākas saskarties ar no metamfetamīna atkarīgo cilvēku māju tīrīšanu. Šādos īpašumos slepkavību liecības nav nekāds retums. Bieži nākas atrast asinīm piesūkušās gultas, tepiķus vai grīdas.
Realitātē visai bieži nākas atbrīvot mājas no aizgājušo cilvēku mantām. Skumjākie gadījumi ir tie, kuros aizsaulē devies kāds no ģimenes atsvešinājies vecāka gadagājuma cilvēks.
“Pēc šī cilvēka nāves viņa tuvinieki liek visas mantas vienkārši izmest laukā un atbrīvot māju – tas ir skumji,” skaidro Mārdsens.
Avots: dailymail.co.uk