Ziedi vienmēr ir bijuši kas vairāk nekā tikai interjera dekorācija – tos uzskatīja par īpašas enerģijas avotu, kas spēj ietekmēt cilvēka dzīvi. Tomēr, kā vēsta tautas gudrība, ne visi augi rada prieku un harmoniju.
Kažetta Ahmetžanova uzskata, ka tautas zīlēs ziediem tiek piešķirtas daudzas nozīmes: pāra skaits ziedu nozīmē nepatikšanas, kāzu pušķis ir ģimenes laimes sargātājs, bet izžuvuši ziedi simbolizē nogurumu un spēku zudumu.
Vai jums ir zināmi šādi uzskati? Apskatīsim to sīkāk.
Kazetta stāsta, ka dzeltenie ziedi tautas zīlēs jau sen ieguvuši apšaubāmu reputāciju, jo kļuvuši par neticības un šķiršanās simbolu. Šī ticējuma pirmsākumi meklējami senajos Austrumos, kur stāstīts, kā karavīrs Muhameds pārbaudījis savas sievas uzticību ar sarkanu rozi, kas, iegremdēta ūdenī, ieguvusi dzeltenu nokrāsu, apliecinot nodevību.
Tomēr patiesībā dzeltenie ziedi, pat bēdīgi slavenās tulpes, nav šķiršanās vēstneši, bet gan prieka un siltuma vēstneši. Saulespuķes, tulpes un īrisi, kas atgādina saules starus, simbolizē veiksmi un labklājību.
Floristi bieži iesaka tos pievienot pušķiem, lai uzsvērtu pozitīvismu un gaišumu. Interesanti, ka dažādās kultūrās ziedu simbolika ievērojami atšķiras. Ķīnā baltie īrisi tiek asociēti ar šķiršanos, savukārt Japānā tādas pašas krāsas krizantēmas tiek asociētas ar attiecību izbeigšanos.
Bet ir ziedi, kas, pēc ekspertu domām, patiešām nes nelaimi. Tiek uzskatīts, ka dažas no tām nes negatīvu enerģiju un spēj piesaistīt nepatikšanas. To klātbūtne mājā var izraisīt spēku izsīkumu, strīdus un pat kaites. Dažkārt tas ir saistīts ar stublājos esošo indīgo sulu, bet biežāk – ar tautas māņticību.
Baltās kalla lilijas bieži vien tiek saistītas ar bēres, to ziedlapiņas atgādina plīvuru, bet zieda forma – sveci. Saskaņā ar māņticējumiem tās piesaista nelaimi un nelaimes ģimenei.
Lasi vēl: Vienkāršas un garšīgas uzkodas Jaungada vakara galdam
Tomēr biznesa vidē to enerģija tiek uztverta citādi – kā veiksmes un veiksmes simbols.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….