Tiesu izpildītājs paņem gandrīz visu: alimentu parādnieka Gata stāsts

Zvērināts tiesu izpildītājs atņem gandrīz visu algu, par savu situāciju TV3 raidījumam “Bez Tabu” stāsta Gatis Smiltenē.

Gatim ir uzturlīdzekļu parāds, jo viņam ir trīs dēli. Kopš vīrietis strādā, parāda summa tiek automātiski atskaitīta. Atvaļinājuma nauda “aizgājusi” simtprocentīgi, stāsta vīrietis.

No kā lai dzīvo, jautā Gatis.

Ja kontā mēnesī ir saglabāti 190 eiro mēnesī, tad viss ir bijis korekti, skaidro Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomē.

Lasi arī: Tēvi, lieciet aiz auss! Tas, ko šis tētis dara bijušās sievas un bērnu labā, ir apbrīnojami

Uzturlīdzekļu jeb alimentu nemaksātājiem ir jāatstāj puse no minimālās algas, vēsta raidījums.

Kopš ir dibināts Uzturlīdzekļu garantijas fonds, alimentu nemaksātāju parāds valstij ir ap 200 miljoniem eiro un tos ir parādā nepilni 34 000 cilvēku. Lielo parādu dēļ valsts meklē jaunus veidus, kā piespiest maksāt uzturlīdzekļus par savām atvasēm. Nesen spēkā stājās norma, ka alimentu nemaksātājiem var liegt vadīt auto.

Šķir otru lapu, lai apskatītu Bez Tabu sižetu 


 

Līdzīgi raksti

  • loading...
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published.

    Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

    Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

    Close