“Tik netaisnīga izšķērdība!”: latviešu aktrise Zane Daudziņa skaļi pasaka, ko domā par Latvijas pensijām

Tikmēr komentāros citi norāda:

Foto – ekrānuzņēmums

Atceramies, ka pensija ir pabalsts, un visās normālās valstīs ir pensiju griesti. Vācijā 5000, bagātajā Luksemburgā 10 000, Amerikā arī kaut kur ap 3000k plus mīnuss. Pārējo visu sakrāj privātos pensiju fondos. Lūdzu, tie, kuri ir pret pensiju griestiem, pagooglējiet un uzrakstiet valstis, kurās nav pensiju griesti. Postapdomija….

Lasi vēl:  Tajā dienā es neko nesaprotu: Roberto Meloni intervijā atklāti pasaka, ko domā par latviešu tradicionālajiem svētkiem

 

Zviedrijā ir maksimālā pensija (ap 2500 €) un iemaksu summas griesti, lai neveidotos šīs gigantiskās pensijas. Bet minimālā pensija tiem, kas vispār nav strādājuši, ir ap 1000 eiro pirms nodokļiem.

Foto – ekrānuzņēmums

Hmm. Kādēļ cilvēks, kurš ir ļoti daudz pelnījis, attiecīgi maksājis nodokļus, nedrīkstētu saņemt atbilstošu pensiju? Šie skaitļi jau nav veidojušies no tukša gaisa, bet gan bijušas reālas iemaksas valsts budžetā no kā veidojās pensija.

Starp Titānika vraka drupām atklāja noslēpumainu atradumu

Teorētiski, protams, drīkst, sevišķi tad, ja valsts kopējais budžets ir neizsmeļams. Kamēr tas tā nav un valsts kase ir plāna, varbūt tomēr derētu savstarpēji solidārāka naudas pārdale?

Daudzi gan diemžēl izmantoja likuma nepilnības un šādas super-pensijas “sev uztaisīja”, pamatā – negodīgā veidā.