Triki, kas palīdzēs atbrīvoties no sodrējiem skurstenī: Pieredzējuša meistera noslēpumi

 

Tradicionālās skursteņa tīrīšanas metodes

Runājot ar krāšņu īpašniekiem, uzzināju vēl vairākus interesantus veidus, kā tīrīt skursteni. Kā likums, tie visi attiecas uz ķīmisko metodi.

Alumīnija kārbu dedzināšana krāsnī. Degušais metāls noņem sodrējus. Tomēr bundžas jādedzina nevis malkā, bet oglēs.

Pielipušos putekļus skurstenī var noņemt, izmantojot karstu ūdeni. Tas jāuzsilda līdz 90-100 grādiem un uzmanīgi jāielej skurstenī, lai tas plūst pa sienām.

Sadegušas valriekstu čaumalas izdala siltumu, kas cīnās ar sodrējiem. Jums būs nepieciešama aptuveni divu litru burka ar čaumalām.

Lai samazinātu aplikuma veidošanos skurstenī, katru reizi, kad iekurat krāsni, malkai var pievienot nelielu daudzumu rupjās sāls. Un pret smagu piesārņojumu palīdzēs naftalīna tablete. Iztvaikošanas vielas veicina kvēpu nogulsnēšanos no skursteņa. Un nav nepieciešama mehāniska tīrīšana. Visi sodrēji iztvaiko kopā ar dūmiem.

Un, ja krāsni silda ar sausu apses malku, tad sodrēji var neveidoties vispār.

Tas, protams, vairāk ir preventīvs pasākums. Ja skurstenis ir ļoti aizsērējis, jums joprojām būs jāķeras pie mehāniskās tīrīšanas. Jūs varat to izdarīt pats. Vai arī varat sazināties ar speciālistu. Bet ja rūpēsies par savu skursteni, tad tādas darbaspēka izmaksas nebūs vajadzīgas.

Tagad periodiski karsēju cepeškrāsni ar kartupeļu mizām, tā teikt, profilakses nolūkos. Un es jau sen esmu aizmirsis, kas ir aizsērējis skurstenis. Lai gan sākumā tas bija pastāvīgi jātīra. Un reiz pat iegādājos speciālu līdzekli, lai neveidotos sodrēji.

Lasi vēl: Lai bulciņas maizītes būtu sulīgas, magoņu sēklām jāpievieno slepena sastāvdaļa

Tas noteikti palīdzēja, bet kartupeļu mizas ir daudz lētākas. Un tie nav zemāki par efektivitāti.

Leave a Comment