Vari arī rūpīgi pārbaudīt preci. Parasti ādas apavu vai apģērbu ražotāji neslēpj ādas plākšņu galus šuvēs. Bet tie, kas gatavo lietas no mākslīgās ādas, cenšas visu noslēpt.
Ja tu jau esi iegādājies preci un vēlies pārbaudīt, no kāda materiāla tā izgatavota, ir vēl viena metode.
Paņem tievu adatu un caurdur materiālu neredzamākajā vietā. Adata ļoti viegli izies cauri īstai ādai, bet, ejot cauri eko ādai, skaņa būs čīkstoša.
Tu vari pārbaudīt ādas autentiskumu, nospiežot uz priekšmeta vai nedaudz izstiepjot materiālu. Ja tas ātri atgriežas sākotnējā formā, āda ir īsta.
Turklāt tas nemainīs krāsu, ja ar to tiks veiktas līdzīgas manipulācijas. Savukārt mākslīgā āda, izstiepjot vai saspiežot, var nedaudz mainīt toni.
Gan uz ādas, gan mākslīgiem materiāliem var saskatīt poras. Ja āda ir īsta, tās atšķirsies cita no citas. Ja materiāls tikai imitē ādu, tad poras būs pilnīgi vienādas.
Ādas izstrādājumu etiķete
Atbildīgi ražotāji izstrādājumam pievieno arī materiāla paraugu. Tam var būt dažādas formas.
Piemēram, ja tas ir izgatavots romba formā, tad priekšmets ir izgatavots no ādas aizstājēja. Bet, ja etiķete izskatās savādāk, tavā priekšā ir ādas izstrādājums.
Uz etiķetes var būt arī atzīme, ka izstrādājums ir no īstas ādas. Piemēram, angļu valodā uz etiķetes būs rakstīts “genuine leather”, itāliešu valodā – “vera pelle”, franču valodā – “cuir” un vācu valodā – “echtleder”.
Lai cik kvalitatīvi būtu ādas izstrādājumi, cilvēki arvien vairāk atsakās tos iegādāties. Maziem solīšiem pasaule virzās uz humānāku attieksmi pret dzīvniekiem.
Tāpēc nav pārsteidzoši, ka to dzīvnieku ādu izmantošana tekstilrūpniecībā agrāk vai vēlāk beigsies.
Mēs ticam, ka cilvēki kļūs humānāki, tomēr mēs neaicinām ne uz neko. Tev pašam ir jāizlemj, vai valkāt ādas izstrādājumus.
Starp citu, ja zini citus veidus, kā pārbaudīt ādas autentiskumu, droši atklāj savus knifiņus komentāros!
Būsim pateicīgi arī, ja atzīmēsi rakstu ar “patīk” un dalīsies ar to sociālajos tīklos!