Šķavas ir koordinēta, autonoma atbildes reakcija uz stimulu – tās strādā, lai no organisma tiktu izraidīts svešķermenis.
Tajā brīdī tavas smadzenes liek sarauties krūšu muskuļiem, kakla muskuļiem – atslābināties un dažiem muskuļiem mutes dobumā dod signālu, lai tu aizvērtu muti. Gaiss tajā brīdī tiek izpūsts caur degunu.
Tu, iespējams, kādreiz sajūti, ka dažādāki stimuli izsauc citādākas šķavas. Piemēram, ir atšķirība starp saaukstēšanās šķavām un alerģisku reakciju.
Tomēr mīts par to, ka šķavām ir kāds sakars ar orgasmu, tiek noliegts. Iespējams, ka tam ir kāds sakars ar erekcijas audiem, kas atrodas degunā, jo šķaudiena brīdī tas pilnībā tiek atslābināts. Bet tas noteikti nav viens un tas pats, kas erekcijas audi tavā dzimumorgānu zonā.
Kāpēc tas liek justies tik labi? Jo šķava, kamēr tā gatavojas nākt uz āru, tikai būvē, būvē un būvē, un tad pēkšņi – pilnībā relaksējas. Šī sajūta ir salīdzināma arī ar brīdi, kad tu ļoti ilgi esi cieties, lai tiktu uz tualeti, un tad pēkšņi viss iznāk uz āru. Tāpat ir arī ar orgasmu. Kaut kādas līdzības tajā visā ir saskatāmas.
Dažreiz arī tu piedzīvo sajūtu, kad šķava nāk, bet tad tā pēkšņi pazūd. Tas nozīmē, ka tavs organisms pārdomāja – kairinātājs nav bijis tik nozīmīgs, lai ar to būtu vērts cīnīties.
Avots: www.womenshealthmag.com