Jā, dziedē:
Jau senajā Ķīnā tika audzēti speciāli suņi, kas ārstēja karavīrus: viņi vienkārši laizīja rētas. Suņu siekalās atrodamais antiseptiķis tiek galā ar dažādās infekcijām un strutošanu ne sliktāk kā dažādas ziedes.
Nē, nedziedē:
Kā zināms suņa mute satur lielu skaitu patogēno un nosacīti patogēno mikrofloru – ne tik lielā daudzumā kā cilvēkiem, bet toties satur. Tādējādi mikroflora, nejutīga pret lizocīmu, var iekļūt brūcē un var inficēties otru reizi.
Spriedums: nē, suņa siekalas nedziedē
Georgijs Kolevs, galvenais ārsts veterinārajā centrā “Sopiko” skaidro: “Ferments lizocīms, kam ir antibakteriālas īpašības un stimulē organisma izturību, suņu mutē tas ir minimālā daudzumā. Kad dzīvnieks laiza brūces, tiek attīrīta brūce no netīrumiem un strutām, tādā veidā palīdzot brūcei ātrāk sadzīt. ” Tas nozīmē, ka brūci labāk apstrādāt ar tradicionāliem līdzekļiem.
Avots: www.maximonline.ru
Tevi noteikti interesēs
- Valdība ir apstiprinājusi jaunas izmaiņas CSDD pakalpojumu cenrādī – kā tas ietekmēs šoferīšus un kas mainīsies
- Ziemas varenība strauji beigsies: sinoptiķi marta vidū prognozē negaidītu siltuma vilni un atklāj cik grādu gaidāms
- Aleksejs ne tikai spēja izvilkt Sarmīti no visām problēmām, bet arī uzdāvināja viņai milzīgu likteņa dāvanu (15.daļa FINĀLS)
- ‘”Pie manis pienāca svešs cilvēks un lūdza palīdzēt viņam izņemt naudu no bankomāta” – tomēr es pārāk vēlu sapratu, ka tā bija kļūda
- Pastāstīšu kā kaimiņiene Gunta vasarā čiepa no mūsu dārza un tas viss beidzās
- Bukmeikeri beidzot paziņojuši savu “mīluli” šī gada Eirovīzijā – zināms, kuru vietu topā ieņem Latvijas pārstāve “Atvara”






