Drīzumā gaidāms lielāks ienākumu pieaugums daļai cilvēku: uzziniet svarīgās deklarācijas detaļas, kas jāzina ikvienam! Rūpīgi iepazīstieties ar šo informāciju un ņemiet to vērā.
Ja mājsaimniecība līdz 30. jūnijam ir atzīta par trūcīgu vai maznodrošinātu, lai saglabātu šo statusu jūlijā un turpmākajos mēnešos, nepieciešams iesniegt atjaunotu iesniegumu un iztikas līdzekļu deklarāciju. No 1. jūlija stāsies spēkā izmaiņas Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, nosakot jaunus garantētā minimālā ienākuma sliekšņus:
125 eiro par pirmo vai vienīgo mājsaimniecības locekli, 87,50 eiro par katru nākamo personu. Līdz ar to palielināsies arī ienākumu slieksnis trūcīgām mājsaimniecībām – pirmajai personai tas pieaugs no 272 eiro uz 313 eiro, bet katrai nākamajai personai no 190 eiro uz 219 eiro. Savukārt maznodrošinātu mājsaimniecību ienākumu slieksnis paliks nemainīgs.
Tāpat ir veiktas izmaiņas normatīvajos aktos, nosakot, kas tiek uzskatīts par ienākumiem iztikas līdzekļu deklarācijā, tostarp: uzturlīdzekļi, ko persona saņem bērnam, stipendijas studentiem un skolēniem, pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksa, finansiālais atbalsts par dalību nodarbinātības pasākumos (piemēram, algotie pagaidu darbi vai dotācijas uzņēmējdarbības uzsākšanai).
Daudzi Latvijas iedzīvotāji ar nepacietību gaida 1. martu, kad privātpersonām būs iespēja iesniegt gada ienākumu deklarāciju. Šis process ļauj atgūt pārmaksātos nodokļus vai, pretēji, var radīt parādsaistības pret valsti. Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, ir svarīgi zināt, kādas detaļas jāņem vērā, iesniedzot deklarāciju, un kādas sekas var rasties parāda gadījumā. Portāls ir apkopojis aktuālo informāciju no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) mājaslapas, kas noderēs ikvienam iedzīvotājam.
Lasi vēl: Marts solās būt trauksmains un neprognozējams – meteorologi atklāj, kam jāgatavojas
Personas, kuras maksā iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), var iesniegt deklarāciju, lai atgūtu nodokļu pārmaksu par attaisnotajiem izdevumiem gan sev, gan ģimenes locekļiem. Deklarācijā var iekļaut arī pēdējo trīs gadu laikā uzkrātās attaisnoto izdevumu summas, piemēram, 2023. gada deklarācijā var norādīt attaisnotos izdevumus, kas pārnesti no 2020. gada. Jāatzīmē, ka parāda rašanās nav saistīta ar oficiālu vai neoficiālu nodarbinātību.
Kā veidojas parāds? Noskaidrosim..
Turpinājumu lasiet nākošajā lapā