Vecā pavārgrāmatā atradu īstas doktordesas recepti. Tagad gatavoju to tikai pati, veikalā vairs nepērku

Malto gaļu cieši ietinam plēvē un plēves galus sasienam pēc iespējas ciešāk.

Uzkarsējam cepeškrāsni maksimums līdz 80 grādiem pēc Celsija.

Ņemam lielu katlu, kurā varam viegli ievietot desas klaipu. Ielejam tajā ūdeni un ieliekam cepeškrāsnī.

Kad ūdens katlā uzkarst līdz tādai pašai temperatūrai kā cepeškrāsnī, uzmanīgi ievietojam desu ūdenī. Desu vajag ar kaut ko piespiest, lai tā pilnībā iegremdētos ūdenī.

Katlu ar desu liekam cepeškrāsnī uz divām stundām. Lai pagatavotu cīsiņus, pietiek ar 40 minūtēm, bet  sardeļu pagatavošanai vajag 1 stundu.

Galvenais posms mājās taisītas vārītas desas pagatavošanā

Gatavojot desu, svarīgākais ir pareizi un ātri to atdzesēt. Piepildām bļodu vai izlietni ar ļoti aukstu ūdeni. Gatavo desu izņemam no cepeškrāsns un liekam ūdenī. Šajā ūdenī tai vajadzētu pilnībā atdzist. Tas aizņem apmēram pusstundu.

Pēc atdzesēšanas desa ir gatava lietošanai. Varam to arī uzglabāt pārtikas plēvē. Tiesa, derīguma termiņš nav tāds pats kā veikalā pirktajai. Ieteicams pašgatavoto desu izlietot nedēļas laikā. Šādu desu nav ieteicams sasaldēt. Labāk ir gatavot nelielas porcijās pēc saviem ieskatiem.

Šo doktordesas recepti jau ir izmēģinājušas daudzas saimnieces. Desa sanāk ļoti maiga un sulīga. To ir viegli sagriezt, bet bērni vienkārši būs sajūsmā par šā produkta garšu. Pēc tam tu vairs nevēlēsies pirkt desu veikalā un vienmēr gatavosi to mājās.

Ja tev ieintriģēja šī lieliskā doktordesas recepte, atzīmē rakstu ar “patīk” un dalies ar to sociālajos tīklos. Būsim gandarīti arī par taviem komentāriem!

 

Leave a Comment