Pēc skotu speciālistu domām, smēķētājiem ir risks saskarties ar tāda veida traucējumiem, kā, piemēram, atmiņas zudums un informācijas uztveršanas apgrūtinājums.
Pētījumā piedalījās 244 vīrieši un 260 sievietes – gan pastāvīgi smēķētāji, gan arī tie, kas “atmeta” smēķēšanu un tie, kas nekad nav to darījuši.
Vidējais brīvprātīgo dalībnieku vecums 73 gadi. Katrs no viņiem 1947. gadā, būdami bērni, piedalījās skotu psiholoģiskajā pētījumā. Zinātnieki aptaujāja brīvprātīgos un izanalizēja viņu smadzeņu garozas uzņemtos attēlus.
Izrādījās, tekošiem un “bijušiem” smēķētājiem daudz vairāk bija deģenerējušās smadzeņu garozas nekā tiem, kas vispār nesmēķēja. Tie, kas kaut kad atmeta šo ieradumu, ar to būtībā uzlaboja savas smadzeņu garozas stāvokli. Taču tiem, kas atmeta pēc 25 gadu smēķēšanas pieredzes, bija ievērots, ka smadzeņu garoza ir ievērojami plānāka.
Būtībā smadzeņu garoza ar laiku deģenerējas visiem, taču smēķētājiem tas notiek paātrināti. Jo plānāka garoza, jo sliktākas prāta spējas.
news.mail.ru
Avots:
Tevi noteikti interesēs
- Meteorologs Toms Bricis nāk klajā ar pirmajām precīzajām februāra prognozēm: atkal gaidāmi pamatīgi rekordi?by Laura Blūma
- Es nezinu iemeslu… Pazīstamais TV žurnālists Andrejs Volmārs nosauc Latvijā pazīstamu cilvēku, kurš atsakās nākt pie viņa uz intervijuby Laura Blūma
- Ko nevajadzētu darīt ar tomātu dobēm – tomātu būs mazāk nekā zaļumuby Anete Vītola