Nākamajās dienās Austrumeiropas daļā gaidāmas anomāli augstas temperatūras, kas būs par 4–5 grādiem augstākas nekā klimatiskā norma.
Kam visvairāk var skart risks un kāpēc 24 grādi pie kondicioniera ir vislabākā temperatūra, skaidroja augstākās kvalifikācijas terapeite, imūnkorrekcijas centra direktore Ludmila Lapa.
Pirmkārt, problēmas var skart vecāka gadagājuma cilvēkiem: tiem, kuri cieš no dažādām problēmām. Protams, šeit ietilpst arī citas smagas situācijas. Problēma pastāv, ja cilvēki neievēro eksperta nozīmēto terapiju. Terapeitiskos pasākumus jāveic savlaicīgi un karstumā jāuzņem daudz ūdens. Ūdens var būt auksts, silts vai karsts — arī karsta tēja ir piemērota. Var dzert visu.
Tomēr..
Neviens nav atcēlis ūdens un sāļu līdzsvaru organismā. Karstumā izdalās daudz sviedru, un sāļu līdzsvars var tikt izjaukts. Tāpēc ir labāk sevi pasargāt. Turklāt jāģērbjas atbilstoši laikapstākļiem — jāvalkā brīvs kokvilnas apģērbs, jāaizsedz visas atklātās ķermeņa daļas, jo saules aktivitāte var būt ļoti augsta. Attiecīgi arī radioaktīvais fons būs paaugstināts. Pastāv risks iegūt saules dūrienu un pat apdegumus. Tāpat jālieto saules aizsargkrēmi, — skaidroja Lapa.
Gandrīz visā Austrumeiropas daļā būs karsts laiks. Vietām Baltijas jūras apgabalā temperatūra sasniegs 33 grādus, bet vairāk austrumu apgabalos — 36–37 grādus. Dienvidu reģionos temperatūra var pakāpties līdz 40 grādiem. To pastāstīja Hidrometeoroloģiskā centra zinātniskais vadītājs Romans Vilfands.
Vecāka gadagājuma cilvēkiem labāk karstumu pārdzīvot dzīvoklī pie ventilatora vai kondicioniera. Taču kondicioniera temperatūru nevajadzētu iestatīt ļoti zemu, bet tā lai tā būtu ne zemāka par 24 grādiem.
Lasi vēl: Sinoptiķi snieguši prognozi uz vasaras pēdējo mēnesi: ”Augusts mums noteikti paliks atmiņā”
Tātad nekādā gadījumā nevajag radīt lielas temperatūras kontrastus. Jo daudzi iestata 16 grādus un sāk justies slikti — uzreiz parādās problēmas. Jāiestata komfortabla temperatūra — 24 grādi pie kondicioniera ir vislabākais laika pavadīšanas veids.
Var mierīgi atpūsties un neveikt lielu fizisko slodzi (piemēram, mūsu iemīļotajos fitnesa klubos). Karstumu labāk pārdzīvot ūdenī — tas būtu saprātīgāk un optimālāk. Taču obligāti ar aizklātu galvu, lai nebūtu problēmu no saules, — noslēdza eksperte, analizējot Romana Vilfanda datus.