Par iespaidīgu summu tiek pārdota vēstule, kuru rakstījis viens no Titānika pasažieriem. Šis dokuments izceļas ar savu dziļo emocionalitāti, ļaujot lasītājam iztēloties drāmatisko un saspringto situāciju, kāda valdīja liktenīgajās dienās uz kuģa.
“Titāniks,” kas tika uzbūvēts kā daļa no grandiozā superlaineru trijotnes, bija paredzēts dominēt transatlantisko ceļojumu industrijā. Šis leģendārais kuģis piederēja White Star Line un tika būvēts Harland and Wolff kuģu būvētavā.
Kad “Titāniks” tika palaists, tas kļuva par pasaulē lielāko pasažieru laineri, izpelnoties ievērojamu uzmanību un apbrīnu.
Sava atklāšanas reisa laikā, 1912. gada 14. aprīļa vakarā, plkst. 23:40 (pēc kuģa laika), “Titāniks” sadūrās ar aisbergu. Sadursmes sekas bija fatālas – kuģis nogrima pēc divām stundām un četrdesmit minūtēm, tieši 15. aprīļa rītā, plkst. 2:20, atstājot neizdzēšamu nospiedumu vēsturē.
Šajā traģēdijā dzīvību zaudēja 1500 cilvēku, padarot to par vienu no lielākajām un pazīstamākajām miera laika jūras katastrofām. “Titāniks” bija būvēts ar sava laika modernākajām tehnoloģijām, kas radīja plašu pārliecību, ka kuģis ir nenogremdējams. Tomēr liktenīgā aisberga sadursme pierādīja, ka pat šāda inženiertehniska izcilība nav pasargāta no dabas spēkiem.
Kuģa traģiskā nogrimšana izraisīja lielu šoku sabiedrībā, jo tā notika, pat neskatoties uz pieredzējušu apkalpi un modernās tehnikas nodrošinājumu, radot smagus cilvēku zaudējumus.
Pavisam nesen tika atrasta vēstule no viena no Titānika pasažieriem. Tā ir nesen publicēta un tagad ir pieejama pārdošanai. Lūk, kas tajā ir atklāts!
Turpinājumu lasiet nākošajā lapā
Tevi noteikti interesēs
- Kas ir tūristu lamatas, un kā no tām izvairītiesby Anete Vītola
- Ornitologs Dmitrijs atklāj, vai apgalvojums, ka putnus nedrīkst barot ar maizi, ir patiessby Laura Blūma
- Es vairs nevalkāju ”humpalu” drēbes no lietoto apģērbu veikaliem. Visu bez vilcināšanās izmetu – tūlīt izskaidrošu, kādēļby Sandra Ločmele