Vientuļā māte: problēmas, kuras viņai pat prātā nebija ienākušas

Ar ko dalīties nastā?

Vientuļai mātei jādara viss pašai. Vecvecāki ne vienmēr var palīdzēt, var gadīties, ka viņi joprojām strādā algotu darbu un nav sasnieguši pensijas vecumu. Šajā gadījumā atliek bērnudārzs, aukle.

Turklāt vientuļā māte ir spiesta strādāt un pelnīt naudu. Uz viņu gulstas ne tikai mājsaimniecība, bet arī materiālās grūtības. Viņai ir grūti kaut kur doties atpūsties, tāpēc ir grūti izveidot personīgo dzīvi, iepazīt kādu. Tam viņai vienkārši nav pietiekami daudz laika.

Bet galvenā grūtība ir tāda, ka sievietei nav neviena ar ko varētu dalīties ar atbildību par sevi un savu bērnu. Viņai nav neviena, uz ko var paļauties. Viņai ir uzlikta visa atbildība, un tas ir smags slogs. Atcerēties Katju Tihomirovu, varoni no filmas “Maskava netic asarām”? Cik daudz asaru viņa izraudāja spilvenā, audzinot savu meitu. Šī filma patiešām parāda vientuļas mātes likteni.

Ko teikt bērnam, kad viņš jautās …

Agrāk vai vēlāk bērns jautās, kas ir viņa tētis un kāpēc viņš ar viņiem nedzīvo. Atbildot uz šādu jautājumu, mātei vajadzētu pēc iespējas vairāk saudzēt bērnu. Nekādā gadījumā nedrīkst pārnest uz vāju bērnu pleciem slodzi viņas attiecībās ar vīriešiem un konkrēti ar bērna tēvu. Mazai personai jājūtas aizsargāti, mīlēti, neskatoties uz apstākļiem, kādos tā aug. Bērnam galvenais ir zināt, ka tētis ir, bet viņš ar viņiem nedzīvo, tāpēc dzīvība ir izveidojusies. Bērnam vajadzētu teikt, ka viņa tētis viņu mīl, un varbūt kādreiz viņi redzēs.

“Es atbalstu, ka ģimenē vajadzētu būt tik maz noslēpumu cik vien iespējams,” teica psihologs Varvara Sidorova. – Vēl viena lieta ir tā, ka tad, kad jūs pasakāt patiesību, mums ir jāsaprot, ka to sakām bērnam, un man jāsaka, to tādiem vārdiem un frāzēm, lai bērns saprot par ko iet runa. Jautājumi par to, kur ir tētis, kurš ir mans tētis, pirmo reizi rodas 3-4 gadu vecumā. Bērnam jau ir zināma prasme sadarboties ar citiem bērniem, ar citiem cilvēkiem. Viņš jau zina, ka attiecības ir atšķirīgas, un jūs varat pateikt viņam, ka ir situācijas, ka, teiksim, divi bērni kopā spēlējās, un pēc tam devās mājās un vairs nevēlas būt kopā. “Lūk mēs ar savu tēvu nevēlamies būt kopā, mēs izšķīrāmies, bet es ļoti priecājos, ka man esi tu.” Un bērnam ir nepieciešams uzsvērt, ka māte ir laimīga, ka viņš ir dzimis, ka viņa gribēja viņu, viņa gaidīja viņu. Un ar tēvu – viss nesanāca un nācās šķirties. ”

“Mums ir jārunā patiesība, visu patiesību, bet katrā dzīves posmā saprotama mazulim – atkārto to pašu domu psihologs Konstantīns Surnovs. – Un tas ir ļoti svarīgi, lai “nesabradātu” tēvu šo paskaidrojumu izveidē, saglabāt to vienmēr kaut kādā veidā, ka viņš var atnākt. Tagad viņš ir aizgājis, bet tas var mainīties. Dzīve ir liela. ”

Tomēr daudzas sievietes izvēlas nākt klajā ar leģendu mirušo tēvu-pilotu, kareivi utt. Kā atceramies, varone filmas “Maskava netic asarām” arī izdarīja …

Kur atrast vīrieša paraugu?

Kad bērnu audzina tikai māte, viņš var izaugt savtīgs. Nav tēva, neviens stingri neizsaka aizliegumu, nav kas pasaka skarbāku vārdu, ietekmē ar vīriešu autoritāti. Lai audzinātu bērnu, jums ir nepieciešama abu enerģija, gan sievietes un gan vīrieša. Mamma ir mīksta, sirsnīga, bieži piedod. Tēvs stingrāks, viņš neauklējas, tas ir vīrieša spēks, vara, un bērns to sajūt un ciena. Dēls vai meita – viņiem ir jāredz attiecības starp vīriešiem un sievietēm: kā viņi sazinās, sarunājas, piekāpjas, rod kompromisu. Un, ja viņš redz tikai māti, vecmāmiņi un pedagogus bērnudārzā, viņšizaugs vienpusējs jo viņa dvēselē trūks harmonijas.

Ir arī svarīgi, lai bērnam būtu vīrietis, kam viņš var līdzināties. Un ne tikai zēnam, bet arī meitenei. Dēlam nepieciešams lomu modelis, un meitai jāredz, kā darbojas sieviešu un vīriešu attiecības.

Bet ir izeja! Tēvu var aizstāt ar citiem spēcīgākā dzimuma pārstāvjiem. “Ir lietas, ko zēns var mācīties no vīriešiem, un ka viņam nevajadzētu izmācīties no mātes – saka Barbara Sidorova. – Mātes uzdevums ir nodrošināt bērnu ar vīrieti, no kura viņš var apgūt nepieciešamās lietas. Tas varētu būt vectēvs vai kāds ģimenes draugs. Māte var atrast labu pulciņu vai nodarbību, kuru vada vīrietis. Mātei ļoti skaidri jāsaprot, ka ir lietas, ko sieviete nevar dot, ko var dot tikai vīrietis. Meitenēm ir arī svarīgi, ka tēvs ir nepieciešams, jo meitenes pirmais savas komunikācijas prasmes ar vīriešiem, uzzina, kā bērns, kad viņa runā ar vīrieti, ar viņas tēvu vēlams. Bet, ja nav tēva, tad ir nepieciešams dot bērnam vīriešu paraugus. Turklāt mātei jābūt ļoti uzmanīgai par to, ko viņa saka par vīriešiem bērnam. Un tas, ka “visi puiši ir vienādi”, bērna māte nekādā gadījumā nedrīkst runāt. ”

Patēvs

Protams, lielākā daļa vientuļo māšu parasti tiecas organizēt savu personīgo dzīvi. Dažreiz viņas gūst panākumus, un tad vīrs parādās mājā, un patēvs bērnam. Bet tas var radīt problēmas. Piemēram, bērns sāk kļūt greizsirdīgs. Galu galā, pirms tam visa mātes uzmanība tika pilnībā viņam, un tagad mājās ir parādījies svešinieks, un mamma ir pārslēgusi šo uzmanību. Dēls vai meita redz, ka mamma un šis cilvēks sazinās, ir savstarpēji sirsnīgi, viņiem ir labi kopā. Tas bērnam izraisa nepatiku, aizvainojumu.

Bet, ja māte, to redzot, pievērsīs pārāk daudz uzmanības viņas bērnam, tad vīrs kļūst greizsirdīgs. Viņš jūtīsies neievērots, pārlikts otrā plānā, sāks uzskatīt ka šis mazais cilvēks traucē viņiem būt vienotiem.

Visgrūtāk šajā gadījumā ir sievietei. Viņa ir spiesta pastāvīgi sadalīties starp diviem, lai sadalītu viņas uzmanību starp viņiem. Tas prasa daudz takta, pacietības, izturības … Bieži notiek, ka bērns uzvar un patēvu “izdzīvo” no ģimenes. Bet, ja māte paliek nelaimīga kā sieviete, tad arī bērnam tas nav labi.

“Ļoti daudz kas bērnam tiek nodots no mātes,” saka Varvara Sidorova. – Ja māte jūtas nelaimīga, ja viņa uzskata, ka viņas vientulība – tā ir zīme, mazvērtības, tad bērns domā tā pat. Tāpēc mātei vispirms vajadzētu domāt par viņas uzskatiem par dzīvi, par viņas garīgo veselību, par sevi rūpēties. Galu galā viņa dara to bērnam. ”

Mātes laime

Bērns, kuru audzina vientuļā māte, var saglabāt aizvainojumu pret viņa tēvu visu savu dzīvi. Neatkarīgi no tā, kā mamma izsakās par viņu, viņa sirdī viņš jūt zināmu trūkumu. Pēc tam, kad bērns ir izaudzis, viņš var pārmest savai māti, ka viņa nav sniegusi pilnvērtīgu ģimeni. Pat pieauguši, nobrieduši cilvēki atceras, kā viņi uzauguši bez tēva, šī trauma dzīvo līdzi visu viņu dzīvi. Vecāku ietekmes trūkums ietekmē pat pieauguša cilvēka vecumā.

Jā, vientuļajām mātēm ir daudz grūtību. Bet mātes instinkts ir viens no spēcīgākajiem. Viņš liek sievietei kļūt par māti neatkarīgi ne no kā. Un katrs veic savu dabisko uzdevumu, neatkarīgi no tā, kā tas attīstīsies tālāk.

Avots:

fontanka

Leave a Comment