Trokšņa problēmas dzīvokļu kompleksos var būt dažādas un sarežģītas. Piemēram, pretaizdzīšanas signalizācija var traucēt pirmā stāva iedzīvotājiem, savukārt šosejas troksnis var būt īpaši nepatīkams tiem, kas dzīvo piektajā vai astotajā stāvā.
Speciālistu izstrādātās trokšņu kartes palīdz analizēt trokšņa izplatību un tā ietekmi uz dažādām dzīvojamajām telpām.
Dzīvojot daudzstāvu ēkas augšējos stāvos, bailes no augstuma var kļūt izteiktākas. Saskaņā ar jaunākajiem ārvalstu zinātnieku pētījumiem katrs trešais cilvēks izjūt nedrošību, atrodoties augstumā.
Turklāt augšējos stāvos raksturīgās vibrācijas var pastiprināt baiļu sajūtu, radot diskomfortu un nemieru. Šādos apstākļos dažiem cilvēkiem var attīstīties klaustrofobija (bailes no slēgtām telpām) vai agorafobija (bailes no atklātām telpām).
Dažkārt vibrācijas var pārsniegt drošas robežas un ietekmēt noteiktas smadzeņu struktūras, radot traucējumus nervu sistēmā. Resonanses ietekmē ķermenis var nonākt dep**sīvā stāvoklī, izraisot neskaidru trauksmi, kas var saasināties līdz pat intensīvām bailēm.
Dzīvojot augstu virs zemes, cilvēks nereti izjūt nedrošību, kas apgrūtina pilnvērtīgu atpūtu un liedz atbrīvoties no psiholoģiskās spriedzes.
Ideālam mājoklim jāatbilst noteiktiem kritērijiem: tā ir mazstāvu ēka ar ne vairāk kā 6–7 stāviem un skaistu ainavu. No vienas puses – parks, no otras – ūdens, jo abi šie dabas elementi kalpo kā dabiski filtri, kas palīdz pasargāt no piesārņojuma un putekļiem.
Šādā mājā var dzīvot jebkurā stāvā, neapdraudot veselību. Taču, ja ēka ir augstāka par 7 stāviem, būtu vērts rūpīgāk apsvērt iespējamos ietekmes faktorus.
Tevi noteikti interesēs
- Valentīna dienas rožu pušķis: ir svarīgi, cik ziedu ir šajā pušķī – tam ir kāds īpašs vēstījumsby Laura Blūma
- Bez šādiem apaviem neviena moderna sieviete neiztiks ne šī gada pavasarī, ne vasarā: TOP 8 modernākie hītiby Laura Blūma
- Ja vēlaties iegūtu 3 reizes lielāku ražu, šie augi jāstāda līdzās burkāniemby Anete Vītola