Sievietes, īpaši jaunās māmiņas, bieži vien nonāk sabiedrības krustugunīs, neskatoties uz to, kādus lēmumus pieņem. Ar strādāšanu vai tieši pretēji – nestrādāšanu, ir tieši tāpat.
Kad nesen dzemdējusi sieviete pieņem lēmumu atgriezties darbā pēc iespējas ātrāk, tad nereti nākas klausīties, ka viņa nespēs apvienot darba pienākumu izpildi ar bērniņa aprūpi, kā rezultātā cietīs bērniņš – viņam netiks veltīta nepieciešamā uzmanība, stresa rezultātā “aprausies” krūts piens utt., taču, ja sieviete pieņem lēmumu nestrādāt pēc dzemdībām, bet pilnībā nodoties mātes lomai, tad nereti nākas dzirdēt, ka viņa ir uzsākusi tikpat kā atvaļinājumu – nekas nav jādara un var slinkot. Tā ir tikai daļa no stereotipiem, kas mīt sabiedrībā.
10 teikumi, ko nekad nevajadzētu teikt strādājošai mammai:
- “Tavam vīram nevajadzētu ļaut tev strādāt!”
- “Vai tev nemaz nepietrūkst tava bērna?”
- “Vai tu nevēlies audzināt pati savu bērnu?”
- “Es nekad nevarētu uzticēt svešiniekam savu bērnu!”
- “Tev darbā droši vien ir tik daudz “atlaižu”. “
- “Žēl, ka tev nākas strādāt!”
- “Šī vieta paredzēta tikai nestrādājošām mammām ar bērniem.”
- “Vai tu ņem vērā riskus, kādiem tu pakļauj savu bērnu, atstājot viņu dienas centrā?”
- “Tava auklīte kļūst par labāku mammu tavam bērnam nekā tu pati!”
- “Tavam bērniņam tu noteikti pietrūksti, viņš ilgojas pēc tevis!”
Šīs frāzes, piebildes un jautājumi liek strādājošai mammai justies, it kā ar viņu runā kā ar nesaprātīgu būtni. Jā, viņa apzinās, ko viņa dara – ar visiem plusiem un mīnusiem, apzinoties visus riskus. Tā ir viņas izvēle, kuru būtu jāciena ikvienam. Neviena mamma nevēl savam bērnam sliktu, attiecīgi viņa uzskata, ka strādājot viņa nesīs lielāku pienesumu vai labumu ģimenei attiecībā pret “pilna laika” bērna audzināšanu.
Lasi vēl: Ja mamma pati nesamaksā nodokli, bērna kopšanu darba stāžā neieskaita. Cik tas likumīgi?
Avots: rd.com