Dainis – līdzīgi kā meiteņu vārds Daina, arī šis vārds ir saistīts ar dziesmām un tautasdziesmām, kas līdzi nes gudrību, tautas un vārdu spēku.
Jānis – viens no laimīgākajiem vārdiem senlatviešu folklorā. Šis vārds minēts neskaitāmās dziesmās, tautasdziesmās un citur folklorā. Simbolizē vīrišķo spēku, auglību un saikni ar vareno dabu. Kāds ticējums skan – kur Jānis savas kājas liek, tur laime zied.
Laimonis – tiešs atvasinājums no vārda “Laime”. Ticēja, ka puikas, kam iedots šāds vārds, visu dzīvi būs laimes loloti un viņiem nekad netrūks labklājības un veiksmes.
Kā zināt, vai mājās ir mājas gariņš – 5 reālas klātbūtnes pazīmes
Tevi arī varētu interesēt
3 skaisti senlatviešu ticējumi
Vārdu bērniem mūsu senči izvēlējās pēc dzimšanas laika – ja bērniņš pasaulē nāca rītausmā, tad izvēlējās vārdu, kas saistīts ar gaismu. Ja mazulis nāca pasaulē ap Saulgriežu laiku, tad bieži vien zēnus nosauca par Jāņiem, bet meitenes – par Līgām.
Cauri laiku laikiem ticēja, ka vārds vistiešāk ietekmē gan bērna raksturu, gan dzīves gaitas.
Vārdus deva it kā ar lūgumu dievībām, piemēram, Ziedīte – lai meitenes zied, Dzidra – lai dzidrs prāts visu dzīvi, Guntis – lai zēnam netrūktu dzīvības uguns.
Tevi noteikti interesēs
- Kas notiek ar sievieti pēc 50, ja ilgstoši nav attiecību: dalos ar savu pieredzi – gads bez partneraby Rinalds Bergmanis
- Vīrs bija komandējumā, un vīramāte ieradās ciemos uz mūsu māju Tukumā — taču naktī mani pamodināja dīvaini trokšņi…by Rinalds Bergmanis
- “Un tad brīnās, ka nav augļu vai tie ir negaršīgi!”: agronome dalās pieredzē, ka lielākā daļa dārznieku nepareizi “baro” savas paprikasby Laura Andersone