4 jautras Lieldienu spēles, kas patiks visai ģimenei – gan lieliem, gan maziem

Ja laiks ārā labs, tad kāpēc gan nenodoties jautrām āra aktivitātēm ģimenes lokā? Neapstājies tikai pie šūpošanās un olu ripināšanas – mēs tev piedāvāsim 4 jautras spēles, kas patiks gan lieliem, gan maziem ģimenes locekļiem.

Olu slēpšana

Šo spēli noteikti atceries no bērnības – vecāki krāsainās Lieldienu olas paslēpa, bet bērni devās tās meklēt. Mēs piedāvājam mūsdienīgāku versiju – bērniem, kuri dosies olas meklēt, galvā uzvelc zaķa ausu matu stīpiņas un pierunā viņus meklēt olas, lecot zaķa solītī.

Riņķa mešana

Uzpin vairākus mazus klūgu vainadziņus, būs nepieciešamas arī tukšas alus pudeles, lai varētu tās nokrāsot košās krāsās. Saliec tās skaistā kastītē un rīkojiet klasiskas riņķa mešanas sacensības ģimenes lokā.

Kam vairāk?

Šī spēle ir līdzīga olu meklēšanai, taču šajā gadījumā tā tiek padarīta krāsaināka un jautrāka. Uz kāda plaša laukuma saliec olas, kurām klāt piesieti baloni, kas ir pildīti ar hēliju. Uzrīko ģimenes sacensības, kurš tiks pie visvairāk olām, nesaplēšot nedz balonus, nedz olas.

Olu uzdevumi

Sakrāj šokolādes olu plastmasas lodītes un ieritini tajās jautrus un aktīvus uzdevumus. Tas, kurš atrod “aktivitātes olu”, tam tā jāatver un jāizpilda tur minētais uzdevums (piemēram, palēkties kā zaķim 7 reizes).

Lasi vēl: Šo bērnu tikšanās ar lieldienu zaķi iespējams beidzās ar psiholoģisku traumu

Avots: housebeautiful.com

COMMENTS

  • <cite class="fn">Skolnieciņš</cite>

    Ir pienācis ilgi gaidītais pavasaris. Lieldienas jau klauvē pie mūsu namu durvīm. Lieldienas ir auglības un pārpilnības svētki, šie svētki ir par godu Latvju Dieviem. Kopš senseniem laikiem mūsu senči svinēja Lieldienas pēc sentēvu pagāniskajām tradīcijām. Lielā diena ir enerģētiski spēcīga diena, šajā dienā izdodas visi pagāniskie rituāli. Lai ienestu savā dzīvē veiksmi un bagātību, Lieldienas ir jāveic auglības rituāls par godu likteņa Dievietei Laimai. Neilgi pirms Lieldienām ir jāuzkopj sava dzīvesvieta. Grīdas ir jāizmazgā ar sālsūdeni (bez mazgāšanas līdzekļiem, lupatiņa ir jāņem jauna). Uz vienu 20l spaini ūdens ņem 0,5kg sāls. Uz katru istabu ir jāņem vismaz viens sālsūdens spainis. Pēc šādas mazgāšanas, kad ir pagājis kāds laiks, grīdu mazgā otrreiz ar tīru ūdeni. Pēc šī rituāla veikšanas, lupatiņa ir jāizmet miskastē. Pēc tam, atverot visus nama logus, ir jāizkvēpina mājoklis ar kadiķu zariņiem un vērmeļu buntītēm. Šādi mājoklis tiks atbrīvots no negatīvajām enerģijām. Lieldienu rītā uz palodzes ir jāiededz dzeltena svecīte ar vārdiem: “Dieviete Laima, Tu esi godāta un cienīta manā mājā. Es iededzu šo svecīti par godu Tev. Sargā mani un manu māju, tāpat kā es godāju Tevi.”. Šie vārdi ir jāatkārto 12 reizes, labāk šos vārdus ir uzrakstīt ar roku uz tīra papīra un vēlāk sadedzināt lapiņu krāsnī. Protams, dedzinot svecītes, ir jāievēro ugunsdrošības noteikumi. Pēc tam savā privātajā mežiņā ir jāatstāj cienasts par godu Dievietei Laimai. Ziedojums ir jāatstāj uz svētakmeņa. Kā svētakmeni var izmantot jebkuru plakanu akmeni, kas novietots zem kāda koka. Uz svētakmens ar sāli uzzīmē Laimas slotiņu (Laimas slotiņa ir Dievietes Laimas simbols). Pietiks ar dažām tējkarotēm sāls, sāli var paņemt līdzi burciņā. Uz svētakmens ir jāatstāj baltmaizes klaips un 11 pašceptas pankūkas. Pēc ziedojuma nolikšanas ir jāpasaka 12 reizes:’’ Dieviete Laima es atstāju šo ziedojumu par godu Tev.’’. Pēc tam pie svētakmeņa ir jāiededz 7 baltas svecītes trauciņos (bez krustiem un jebkāda cita zīmējuma). Tālāk ir jāizsaka savs lūgums ar vārdiem:’’ Dieviete Laima es Tevi pielūdzu un slavēju! Dieviete Laima es Tevi pielūdzu un slavēju! Dieviete Laima es Tevi pielūdzu un slavēju! Likteņa valdniece, uzklausi manu lūgšanu! Likteņa Dieviete, uzklausi manu lūgšanu! Palīdzi man, visvarenā Laima,………………………………..(šeit izsaka savas privātās vēlēšanās). Es pieņemu Tevi savā dzīvē, mana Dieviete. Lai Tava svētā griba mani virza pa gaišiem dzīves ceļiem! Lai godāta Dieviete Laima kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir!’’. Šo lūgšanu skaita 12 reizes, vēlams to ar roku uzrakstīt uz papīra, lai rituāla laikā nebūtu grūtību. Pēc tam lapiņu sadedzina krāsnī. Pēc rituāla nākamajā dienā sveces trauciņos savāc un izmet savā privātajā miskastē, bet ziedojumu atstāj uz svētakmeņa. Pametot rituālu vietu, 3 reizes pasaka:’’ Paldies, Dieviete Laima! Es no sirds Tev pateicos un līdz nākamajai reizei atvados!’’.
    Ar Dievietes Laimas svētību, Skolnieciņš no svētavota [Latvju Dievu dēls]
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
    Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
    Latvju Dievi mūžam viedi.
    #kovid-19 #covid-19 #pandēmija #Lieldienas #LielāDiena #PavasaraSaulstāvji #AuglībasSvētki #PavasaraSvētki #rituāli #buršanās #lūgšanās #ticējumi #pagāni #DievieteLaima #LikteņaDieviete #svētavots #Skolnieciņš

Leave a Comment