8 padomi, kurus der zināt ikvienam autovadītājam, lai ietaupītu degvielu!

money-euro-euros-6952200-o

Cenas benzīnam un dīzeļdegvielai svārstās visu laiku un nenoliedzami daudziem tas krietni sit pa kabatu!  

Lūk –  8 padomi, kas ļaut tev ieekonomēt degvielas patēriņu:

1. Veic mazāk pārbraucienu

Vai Tu zināji to, ka braucot ar mašīnu, kas ir bijusi noparkota uz vairākām stundām un kurai motors ir auksts, patērē vairāk degvielas pirmajos piecos kilometros? Ideāli būtu savienot visus mazos ikdienas pārbraucienus vienā lielā. Bieži vien tas nav iespējams, jo pa dienas vidu ir jāizvadā vai jāsavāc visi savi ģimenes locekļi no dažādām vietām, bet to visu var mainīt mēģinot savienot braucienos uz veikalu visiem kopā, nevis atsevišķi.

2. Nebrauc sastrēgumu laikā

Ir arī sliktāki veidi, kā pavadīt savu brīvo laiku, kā sēdēt sastrēgumā, bet tajā pašā laikā šis ir arī diezgan dārgs pārvietošanās laiks. Katru reizi apstājoties vai uzsākot braukšanu sastrēgumā, mašīnai ir nepieciešams pirmais ātrums un liels apjoms degvielas, lai atkal uzsāktu braukšanu. Ar otro ātrumu jau ir labāk. Taču vislabākais risinājums ir nepārvietoties tieši šajā laika posmā. Vēl svarīgi ir saprast, kas notiek tev priekšā, stāvot garā mašīnu rindā, labāk ir pārvietoties lēnām un vienmērīgi, nekā visu laiku izmantot bremzes un paātrināt ātrumu. Ja tiešām daudz sanāk izmantot mašīnu tieši sastrēgumu laikā, tad iespējams ir laiks sākt domāt par Hibrīdauto iegādi, kurš patērēs daudz mazāk degvielas.

3. Aizver ciet logus un jumta lūku, ja tāda ir

Tas nesagādā problēmas, ja tiek braukts pa pilsētu, tas vairāk attiecas uz braukšanu ārpus tās, piemēram, pa šoseju vai braucot lielā ātrumā. Tāpat arī mašīnas formai ir liela nozīme, un tai ir liela ietekme uz degvielas patēriņu. Mašīnu ražotāji to sauc par aerodinamiku un viņi pievērš lielu uzmanību tam, lai samazinātu vēja pretestību braucot un tā slīdētu pa ceļu vienmērīgi. Ik viena skaņa, kas rodas no vēja,  braucot ar mašīnu, nozīmē to, ka patēriņš mašīnai ir lielāks nekā tas varētu būt. Tu neko nevari mainīt mašīnas formā, bet vari izvairīties no atvērta loga vai jumta lūkas. Vislabāk tomēr ir izmantot gaisa ventilatoru mašīnā visu cauru gadu vai gaisa kondicionieri, ja ārā ir pārāk karsts.

4. Noņem nost jumta bagāžnieku vai slēpju kasti

Tas ir tāpat kā ar atvērtiem logiem, bet pat vēl sliktāk. Pat ja jumta bagāžnieks ir tukšs, tas neļauj mašīnai vienmērīgi slīdēt pa ceļu un palielina degvielas patēriņu. Atstāt slēpju kasti uz jumta ir tas pats, kas uzlikt vēl vienu mašīnu uz jumta. Jaunākās jumta slēpju kastes ir viegli uzstādīt un noņemt, tāpēc vislabāk ir tās neatstāt uz jumta, kad tās netiek lietotas.

5. Nepārvadā liekus smagumus mašīnā

Tāpat kā Tavam ķermenim, lai pārnēsātu lielāku smagumu, ir nepieciešama vairāk degviela. Tāpat kā nevēlies nēsāt smagu mugursomu, ja vien tas nav nepieciešams, nevajag pārvadāt smagas lietas bagāžniekā bez vajadzības. Ironiski ir tas, ka jo smagākas lietas ir mašīnā (it īpaši cilvēkiem, kas spēlē golfu vai nodarbojas ar klinšu kāpšanu), jo lielāka iespēja, ka nevēlēsies tās izkrāmēt ārā no mašīnas, un tas diezgan spēcīgi atspoguļosies degvielas patēriņā.

6. Palielini ātrumu vienmērīgi

Vislabāk braukt ir ar vienmērīgu ātrumu (vidēji 80 km/h) un uz lielāka ātruma pārnesuma (piektā vai sestā). Pavisam vienkārši – jo pacietīgāks braucējs būsi, jo mazāks būs degvielas rēķins. Nav iespējams izvairīties no mašīnu apdzīšanas, bet to darot ir jādomā par to, cik daudz tiek spiests gāzes pedālis, jo tas noteikti atspoguļosies nākamajā reizē, kad tiks uzpildīta degviela.

7. Nespied gāzes pedāli līdz grīdai pārāk strauji

Šis padoms vienmēr pārsteidz cilvēkus. Tas nav saistīts tikai ar to, ar kuru ātrumu mašīna brauc. Ir iespējams braukt ar lielāku ātrumu un braukt vienmērīgi, bet ja gāzes pedālis tiek atlaists, nemainot uz mazāku ātruma pārnesumu, degviela tiek patērēta vairāk, nevis mazāk. Toties mašīnām, kurām ir automātiskā ātruma kārba, ar to nav problēmu, un tā pārslēgs ātrumus īstajā brīdī pati.

8. Izslēdz gaisa kondicionieri

Bieži vien ir ierasts atstāt gaisa kondicionieri ieslēgtu visu gadu. Tas neļauj logiem aizsvīst vai aizsalt ziemā un nav nekad jādomā arī par temperatūru mašīnā, bet tajā pat laikā tas patērē arī diezgan degvielas. Tāpēc ieteikums būtu izslēgt kondicionieri, kad ārā nav karsts (lielākajā daļā mašīnu pogai virsū ir sniegpārsliņa)

 

Raksts tapis sadarbība ar: logo

Avots: telegraph.co.uk

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

  • <cite class="fn">energo.1@inbox.lv</cite>

    Ak dievs cik stulbi ieteikumi!!! Tie takš katram normāli domājošam cilvēkam saprotami

Pievienot komentāru