Atskatoties uz dzīvi emigrācijā, Tatjana, kura nu jau pavisam ārpus Latvijas pavadījusi 16 gadus, nenožēlo savu izvēli. Emigrācija viņai devusi “otro jaunību” un iespējas atļauties to, ko Latvijā nevarētu.
“Esmu bijusi ASV, Meksikā, Kubā, Tenerifē, Grieķijā, Spānijā, Parīzē, un pagājušajā martā — pat veselu mēnesi Kanādā. Protams, darbs sēņu fabrikā bija smags — visu laiku aukstumā. Man šķiet, ka Latvijā daudzi domā, ka mēs naudu ar maisiem grābjam, bet tā nav.”
Foto: Pixabay
Lasi vēl: Ko tavs ģērbšanās stils var pateikt par tavu personību
Tatjana uz Angliju emigrēja 52 gadu vecumā — vēl pirms pensijas vecuma. Taču britu pensija nebija galvenais iemesls. “Es bēgu no Latvijas, lai izkļūtu no lieliem parādiem. Par tiem gadiem maksāju – biju parādā trim iestādēm, kas tajos laikos bija ļoti populāras. Tagad tās laikam jau ir aizliegtas. Tagad saku: ja es dzīvotu otro dzīvi, es vairs nesapītos ar tām iestādēm. Daudzi cilvēki iet sviestā, kad viņi nespēj atdot parādus.”
Kad Tatjana atgriezīsies Latvijā, viņa vēl nezina. Pašlaik viņa katru dienu atrod veidus, kā Anglijā likt lietā savu enerģiju — sākusi adīt, rakstīt stāstus par dzīvi emigrācijā, aktīvi brauc ar velosipēdu, ceļo, sporto un vienkārši bauda dzīvi. Viņu nesatrauc, cik būs nepieciešams naudas veselībai (jo tā ir bez maksas), vai pietiks naudas īrei vai pārtikai. “Cik esmu dzirdējusi, tās visas ir Latvijas pensionāru problēmas. Skumji…”
Tevi noteikti interesēs
- Kāpēc pēc 55 gadu vecuma es vairs neļauju viesiem pārnakšņot savā mājoklī
- Tikai viens klikšķis: vienkāršs veids, kā par pusi samazināt veļas mašīnas tēriņus
- Tamāra Globa uzskaita sešas ķīniešu zodiaka zīmes, kuras 16. aprīlī varēs atviegloti uzelpot
- Lielā mērīšanās ar makiem: kāda alga Latvijā tiešām kļuvusi par „nabadzības slieksni” – nosaukta summa
- Vai Filips Kirkorovs atkal kļuvis par tēvu: popmūzikas karaļa namā sadzirdētas bērna raudas – kas zināms
- Volodina ieskicē 4 horoskopa zīmes, kurām 16. aprīlis atnesīs ilgi gaidīto izrāvienu








