Cilvēka uztvere
Kā suns uztver cilvēku? Tas ir interesants jautājums, uz kuru atbilde veidojas no daudziem punktiem. Tikai šeit ir vērts aplūkot būtiskāko momentu.
Jebkurš suns, kas parādījies mājā, uztver cilvēku (daži mājdzīvnieki pēc pāris dienām, citi – pēc mēnešiem) kā savus vecākus. Un tas ir labi, jo tā ir vieglāk nodibināt sociālās saites ar savu suni.
Ir iespējams pamanīt svarīgu faktoru: dzīvniekam patīk saimnieks, kurš pret viņu izturas labi, vienlaikus ir gatavs palīdzēt savam mīlulim, apciemot viņu ar rūpēm. Tad šāds cilvēks kļūst sunim par īstu tēti vai mammu.
Kļūt par “vecāku” mājdzīvniekam var pat tad, ja viņš tika paņemts jau pieaugušā stāvoklī. Tikai tad būs mazliet vairāk jāparāda labestība un rūpes. Tad ar laiku suns sāks uztvert savu saimnieku kā vecāku, kas viņam ir īpaši svarīgs brīdis.
Saskarsmes laime
Ir svarīgi, lai suņi būtu socializēti. Viņi no tā gūst prieku. Taču saziņai ir jābūt pareizai. Ko tā ietver?
Spēlējieties ar mājdzīvnieku, bet neaizmirstiet teikt mīļus vārdus. Šo brīdi novērtē visi suņi.
Jebkura lieluma un vecuma mājdzīvniekam obligāti ir jābūt personīgajai telpai. Tas nozīmē, ka nevajadzētu ļaut svešiniekiem glāstīt suni, ja tas to nevēlas.
Jā, un saimniekam ir svarīgi saprast, kad viņa mīlulis vēlas kādu laiku būt viens.
Svarīgi ir neignorēt suni, kad tas tuvojas cilvēkam, lai saņemtu daļu svarīgās uzmanības. Tas nav grēks viņu paglaudīt. Jā, un ir svarīgi apzināties, ka mūsu suņiem ir vajadzīgas spēles un reizēm viņiem vienkārši ir vēlme būt blakus savam cilvēkam.
Komunikācija ir tas faktors, kas satuvina saimnieku un suni. Tā veidojas labas saites. Gadu gaitā suns var tikai iemīlēt saimnieku, pie kura tas ir patiesi pieķēries.