Ja autovadītājs šos abus dokumentus nolems atstāt mājās, būs jāņem vērā svarīgs nosacījums – brauciena laikā būs jābūt līdzi kādam personu apliecinošam dokumentam.
Šīs izmaiņas faktiski atrisina jautājumu par reģistrācijas apliecības izmēru, kas neapmierināja daļu autovadītāju.
Tomēr autovadītājiem ir jāņem vērā, ka šis jauninājums darbosies attiecībā uz tiem, kam ir Latvijā izsniegta vadītāja apliecība un Latvijā reģistrēts transportlīdzeklis. Un, vadot transportlīdzekli ārzemēs, reģistrācijas un vadītāja apliecība būs jāņem līdzi tāpat kā līdz šim.
Saeimas apstiprinātās izmaiņas pozitīvi ietekmēs arī mopēdu un motociklu vadītājus, kas turpmāk drīkstēs pārvietoties pa sabiedriskā transporta joslu.
Lai šīs izmaiņas stātos spēkā, līdz š.g. 31. jūlijam būs jāveic grozījumi arī Ceļu satiksmes noteikumos.
Ar likuma grozījumiem paredzēts paplašināt arī robežsargu tiesības satiksmes organizācijā, nosakot, ka robežsargi Valsts robežsardzes uzdevumu veikšanai varēs izvietot, uzstādīt un noņemt satiksmes organizācijas tehniskos līdzekļus, par to informējot ceļu pārvaldītāju.
Lasi arī: Publicēta karte, kurā redzami visi šogad paredzētie remontdarbi uz valsts autoceļiem
Tāpat ar grozījumiem paredzēts noteikt, ka speciālo militāro tehniku būs tiesīgs vadīt profesionālā dienesta karavīrs vai zemessargs arī ar B kategorijas transportlīdzekļu apliecību.
Šobrīd spēkā esošais regulējums paredz, ka šādu tehniku var vadīt tikai ar TR1 vai TR2 kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecību.
Grozījumi rosināti, lai taupītu valsts finanšu līdzekļus un laika resursus, sagatavojot karavīrus un zemessargus traktortehnikas vadītāja apliecības iegūšanai, jo gandrīz ikvienam karavīram vai zemessargam ir transportlīdzekļa vadītāja apliecība, bet reti kuram ir traktortehnikas vadītāja apliecība, atzīmē grozījumu autori Aizsardzības ministrijā.
Tevi noteikti interesēs
- Jau decembra vidus, bet Ziemassvētku kaktuss tikai ar pāris pumpuriem — pievienoju vienu sauju, lai tas mostas kuplai ziedēšanai
- Znots manā dzīvoklī sāka diktēt noteikumus, atbildot uz to, nomainīju interneta paroli un uzliku ledusskapim slēdzeni
- Rīgā, pie mūsu mājas pamanīju melnu BMW, slēpos aiz koka, lai redzētu kas tur iekāps – iznāca vīrs un viņš nebija viens
- Meteorologs Toms Bricis: brīvdienās iestāsies kārtīga ziema, bet no 15. decembra viss strauji mainīsies
- Santa iestrēga deviņstāvu mājas liftā ar izskatīgu puisi; tajā dienā ilgi nēsātā maska nokrita un viņa atrada savu dvēseles radinieku
- Dzīvojām laimīgi ar Pāvelu divistabu dzīvoklī viss mainījās, kad naktī pie durvīm piezvanīja un tur viņa māte ar koferiem








