Augus, kas ziemai parasti tiek pārklāti ar mulču, bieži vien piemeklē vēlās salnas. Ja ziemas ir aukstas un ilgas, augsni vislabāk mulčēt pavasarī.
Mulčējot dobes, kuru sēklas vēl nav sadīgušas, vietas, kurās nākotnē parādīsies dīgsti, pārklāj ar nelielu smilšu kārtiņu. Smilšu vietā var izmantot nobriedušu kompostu vai nopļautu un labi sasmalcinātu zāli. Pašas rindas jānosedz ar mulču.
Mulčējot augsni dārzā, vislabāk ir izmantot organiskās vielas ap augļu kokiem. Tas var būt tas pats komposts, jebkāda zāle, zāģu skaidas vai kas līdzīgs. Slānis ir aptuveni 5 cm biezs. Tas pats attiecas uz dekoratīvajiem krūmiem.
Mulčēšanu nav nepieciešams atlikt. Stāda augu, un uzreiz mulčē augsni. Bet pirms tam augsni noteikti labi aplaistiet.
Mulčējot augsni, jānovērš mulčas (neatkarīgi no tā, kādu materiālu šim nolūkam izmantojat) saskare ar kultivētajiem augiem. Tas jo īpaši attiecas uz krūmu vai koku stumbriem.
Vēl daži noderīgi padomi augsnes mulčēšanai
Ja jūsu zemes gabala augsne ir diezgan smaga vai pat mālaina un mitra, nevajadzētu to mulčēt pārāk daudz. Ja jūs to aizklāsiet, tas nenāks par labu jūsu augiem.
Cita lieta, ja augsne ir viegla, tad mulču var ieklāt 10 vai 15 cm biezā slānī. Smagās augsnēs šim slānim nevajadzētu būt lielākam par 5 līdz 8 centimetriem.
Ja augsne ir mālaina, mulčas slānim jābūt tikai aptuveni 2 cm. Vajadzības gadījumā šo slāni vienmēr var palielināt. Ja augsni regulāri mulčēsiet, pēc 2 vai 3 gadiem tās struktūra ievērojami uzlabosies un augsne vairs nebūs tik smaga.
Tevi noteikti interesēs
- FOTO. Visu janvāri Latvijas debesīs var vērot fantastisku skatu, kas sastopams tikai reizi daudzos gadosby Laura Blūma
- Ko gudras saimnieces pievieno ūdenim grīdas mazgāšanai – tikai 20 pilieni, un lamināta grīda mirdzēsby Anete Vītola
- Es nezinu iemeslu… Pazīstamais TV žurnālists Andrejs Volmārs nosauc Latvijā pazīstamu cilvēku, kurš atsakās nākt pie viņa uz intervijuby Laura Blūma