“Es biju vienkārši šokā, kad uzzināju, cik daudz nopelna banka, izsniedzot vienu hipotekāro kredītu.”

Īsumā par Hipotekāro kredītru:

Hipotekārais kredīts ir aizdevums, kas tiek izsniegts, izmantojot nekustamā īpašuma (parasti mājas vai dzīvokļa) kā nodrošinājumu kreditoram.

Tas ir ilgtermiņa aizdevums, kas parasti tiek atmaksāts daudzus gadus, un tas ir viens no visbiežāk izmantotajiem veidiem, kā iegūt finansējumu lielam pirkumam vai nekustamā īpašuma iegādei.

Hipotekārie kredīti var būt fiksētā procentu likme, kas paliek nemainīga visu aizdevuma termiņu, vai arī tos var piedāvāt arī ar mainīgu procentu likmi, kas mainās atkarībā no tirgus apstākļiem.

Šī kredīta veida galvenais ieguvums ir tas, ka tas ļauj cilvēkiem iegādāties nekustamā īpašuma, par kuru viņiem nav nepieciešami visi nepieciešamie līdzekļi uzreiz, un tas piedāvā iespēju atmaksāt aizdevumu daļās ar laiku.

Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka, ja aizņemas ar hipotekāro kredītu un neveic atbilstošas atmaksas, var zaudēt nekustamā īpašuma tiesības, jo tas kalpo kā kreditora nodrošinājums.

Latvijā reti kurš spēj iegādāties mājokli bez jebkāda hipotekārā kredīta izmantošanas. Bankas, protams, vēlas gūt peļņu, izsniedzot aizdevumus. Vietnē “X” notieka diskusijas par kādu mājokļa piedāvājumu, un cilvēki galvenokārt ir pārsteigti par to, cik liela būs bankas peļņa šajā darījumā.

 

“Ko lai saka, bankas normāli pelna. Ja aizņemamies 79 050 eiro, tad kopā jāatdod 162 297.34 eiro,” raksta Krista.


Roberts; Domājams, ka ilgi tā nebūs, ka cilvēki glupi un liek sev cilpas ap kaklu….

Mārtins: Tas ir pie pieņēmuma, ka maksā tikai minimālo maksājumu pēc grafika. Ja maksāsi 200 eiro/mēnesī pamatsummai papildus, tad 118k sanāk. Un euribors nebūs visus 30 gadus tik augsts.

Spirit: Hipotekārais ir priekš muļķiem. Izdevīgāk ir vnk krāt, paralēli veidojot karjeru un audzējot ienākumus. Pēc tiem pašiem 20 gadiem nopirksi pat labāku. Un neriskēsi pazaudēt jau samaksāto jebkurā mirklī. Neiesaku jaunos projektus. Tur nav skaņas izolācijas. Vispār. Nekādas.

Ray: Hipotēka vienmēr izmaksās dārgi, it sevišķi ja ņem uz lielu periodu, protams tā summa būtu bijusi mazāka pirms 2 gadiem, bet tāpat 30 gadi tas ir ļoti ilgi (un riskanti) i ņēmējam i devējam, nevienam neiesaku uz tādu termiņu ņemt.

Iesaki šo rakstu citiem!

Leave a Comment