
Fotogrāfs Aleksandr Zukovskij sociālajā vietnē “Facebook” publicējis ļoti neparastu un arī satraucošu video, kurā redzami divi lāči. Video tapis vienā no vispopulārākajiem Latvijas tūrisma objektiem Valmieras novadā.
Video ir uzņemts Dabas liegumā, kas pazīstams kā Sedas purvs. Kūdras ieguves procesi šajā teritorijā ir radījuši unikālu kultūrainavu, kas ietver gan kūdras ieguves laukus, gan purva dīķus, gan šaursliežu dzelzceļu. Daudzi cilvēki izvēlas apmeklēt šo skaisto un neparasto vietu, ejot pa speciāli marķētiem maršrutiem, kas sastāv no diviem apļiem – Jērcēnu apļa un Sedas apļa. Abus apļus ir iespējams apvienot vienā maršrutā.
Šajā vietā ir uzstādīti arī skatu torņi, no kuriem apmeklētāji var vērot brīnišķīgo dabas ainavu. Jērcēnu apļa maršrutā ir ierīkotas atpūtas vietas ar galdu, soliem un ugunskura vietu.

Purva dīķos iespējams makšķerēt no laivas vai doties apskates un atpūtas braucienā. Tāpat ir iespēja izīrēt SUP dēļus un izmantot dronus filmēšanai. Tieši šajā gleznainajā un tūristiem populārajā vietā Aleksandram ir izdevies nofilmēt ļoti neparastu skatu.
Lasi vēl: Ainavu dizaineri iesaka 3 puķes, ko iestādīt aprīlī: vasarā jūsu dārzs izskatīsies kā krāšņa glezna
Saskaņā ar jaunākajiem datiem, brūno lāču skaits Latvijā šobrīd varētu būt pat ap 130 indivīdiem. Visvairāk liecību par lāču esamību izskan no Madonas, Gulbenes rajoniem, kā arī pie Krievijas un Baltkrievijas robežām. Taču, kā redzams Aleksandra video, arī Valmieras/ Valkas novadā lāčus sastapt ir pavisam reāli.

Arī sociālajos tīklos video liecības un aculieciniekus stāsti par satiktiem mežā un redzētiem lāčiem vairs nav retums. Tomēr, domājams, ka katrs no mums pavisam noteikti ir pārliecināts, ka labprāt ar lāci mežā nesatiktos – ne pastaigas laikā, ne sēņošanas laikā.
Tomēr fotogrāfs Aleksandrs savā kamerā lāčus nofilmēja!
Skaties video nākošajā lapā:
Tevi noteikti interesēs
- Tik sulīgi un garšīgi, ka burtiski kūst mutē: lieliska vistas un kartupeļu vakariņu recepte vienā pannā
- “Mammu, mēs neesam labdarības organizācija,” dēls Arvis sacīja, kad vecāki lūdza viņam nedaudz palīdzēt
- Sniegs līdz padusēm: meteorologi atklāj vai februārī arī sagaidīsim sniega vētras
- Kāpēc mēs vairs nekad neaizslēdzam durvis ar iekšējo aizbīdni un neiesakām to darīt arī jums
- Uzcēlām sev Ķekavas īpašumā pirtiņu – tagad nez kāpēc visi radi pēkšņi brauc ciemos
- “Vai likumsargi var sodīt kaimiņu, ja viņa suns rej pārāk skaļi”: skaidrojam kāds sods pienākas






