Gulbenē jaunie zemessargi dod svinīgo zvērestu

24. jūlijā Gulbenē notika jauno zemessargu svinīgā zvēresta došanas ceremonija. Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 25. kājnieku bataljona rindas papildināja deviņi zemessargi no Madonas un Gulbenes.

Svinīgajā ceremonijā pie pieminekļa “Par Latvijas brīvību kritušajiem Gulbenes draudzes varoņiem” viņus sveica Zemessardzes 25. kājnieku bataljona komandiera pienākumu izpildītājs kapteinis Arnolds Mačs.

Jaunie zemessargi uzsāks apmācību Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes pamatapmācības nometnē jau šī gada 5.augustā.

Motivācija pievienoties Zemessardzes rindām bijusi dažāda. Mārtiņš Ierags stāsta: “Daudzi mani draugi un paziņas jau darbojas Zemessardzē. Sapratu, ka, pievienojoties Zemessardzei, es apgūšu visus nepieciešamos pamatus, lai vēlāk iestātos Nacionālajā aizsardzības akadēmijā.” Savukārt Alvīne Ivanova vēlas pilnveidot prasmes militārajā jomā: “Iepriekš darbojos Jaunsardzē, bet tagad vēlos attīstīt savas militārās prasmes. Zemessardzē iestājos, jo vēlējos darīt kaut ko labu priekš Latvijas, sava novada un galvenokārt arī pati priekš sevis.”

Zemessardzes 25. kājnieku bataljons ir dibināts 1991.gada 17. oktobrī, bet 2002. gadā to apvienoja ar Madonas 26. kājnieku bataljonu. Zemessardzes 25.kājnieku bataljona pamatuzdevums ir attīstīt jaunās un uzlabot jau esošās kaujas spējas un iemaņas, lai nodrošinātu tā atbildības rajona aizsardzības uzdevumu izpildi, dalību starptautiskajās operācijās, kā arī atbalstu valsts, pašvaldību un civilajām institūcijām. Zemessardzes 25. kājnieku bataljons atrodas Gulbenē, tā komandieris kopš 2017.gada ir pulkvežleitnants Ģirts Pintāns. Bataljona atbildības teritorijā ietilpst Cesvaines, Gulbenes, Madonas un Lubānas novadi.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus no 18 līdz 55 gadu vecumam. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā – Prasības uzņemšanai Zemessardzē.

Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, darbu sācis arī Zemessardzes vienotais diennakts tālruņa numurs – 1811.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru