Vai Latvijā ir bieži dabas fenomeni?
Latvijā tiešām ir daudz dabas fenomenu, un to biežums un intensitāte var atšķirties atkarībā no sezonas un atrašanās vietas. Daži no biežāk sastopamajiem dabas fenomeniem Latvijā ietver:
Lietus un lietusgāzes: Latvijas klimatā lietus ir bieža parādība, īpaši vasarās. Bieži vien lietus pavada lietusgāzes, kas var būt ļoti spēcīgas un izraisīt intensīvas lietusgāzes.
Vētras un negaiss: Ziemas un vasaras laikā Latvijā var parādīties spēcīgas vētras un negaisi, pavadi ar stiprām vētrām, lietusgāzēm, un pat sniegu vai ledus nokrišņiem.
Sniegputeni un snigšana: Ziemas laikā Latvijā snigšana ir diezgan bieža, īpaši valsts ziemeļu reģionos. Sniegputeņi var rasties arī stiprās vētras laikā, radot sarežģītus ceļu apstākļus un problēmas ar redzamību.
Krusa un ledus veidojumi: Pavasarī un rudenī ir iespējama krusta parādīšanās, kad nokrišņi uzkrājas uz virsmas un veido ledus apvalkus uz koku zariem un citiem objektiem.
Ko astronoms sola?
Latvijas astronoms Ilgonis Vilks paziņojis uz mikroblogošanas platformas “X” par gaidāmo spēcīgo ģeomagnētisko vētru, kas bija plānota pirmdien, 25. martā. Šāda vētra varētu radīt traucējumus gan satelītiem, gan migrējošiem putniem vēl visu turpmāko nedēļu laikā.
Ģeomagnētiskās vētras ir ātrās izmaiņas Zemes magnētiskajā laukā, kas var būt gan pēkšņas, gan ilgst vairākas stundas līdz pat vairākām diennaktīm. Šīs izmaiņas ietekmē visu zemeslodi.
Ģeomagnētiskās vētras rodas, kad Saules uzliesmojuma izraisītais kosmiskais starojums sasniedz Zemi un mijiedarbojas ar tās magnetosfēru. Pēdējo reizi rekordlielas magnētiskās vētras uz Zemes tika novērotas 2005. gadā.
Tevi noteikti interesēs
- 6 mājas līdzekļi, kas lieliski aizstās trauku mazgāšanas līdzekliby Anete Vītola
- Vilki aizvien biežāk tiek redzēti Rīgas tuvumā – Garkalnē, Carnikavā, Ādažos: eksperti skaidro, ko tas nozīmēby Laura Blūma
- Aldis Gobzems atklāj, kāpēc viņš patiesībā nomainīja savu latvisko vārdu un uzvārdu, kļūstot par “spāni”by Laura Blūma