Ģirģens arī informēja, ka valdība jau ir apstiprinājusi tiesībsargājošo iestāžu izglītības modeli. Līdz ar to, proti, ar 1. septembri būs atrisināta Policijas akadēmijas likvidēšanas jautājums. Policistiem būs pieejama augstākā juridiskā izglītība ar maģistra grādu, turklāt šo izglītību finansēs no budžeta līdzekļiem. Kā ļoti būtisku Ģirģens vērtē arī darba vides sakārtošanu.
Tāpat Ģirģens kā prioritāti nākotnē nosauca amatpersonu pārkāpumu samazināšanu. Viņš pauda cerību, ka šis mērķis tiks sasniegts tuvākajā laikā.
Lasi arī: Ģimene netālu no Vecpiebalgas izveidojusi skaistu kinoteātri vecā cūku fermā
“Kopumā vairs nebūs tā kā bija pirms pāris gadiem, nebūs kā ir šodien. Strādāsim sabiedrības labā. Policists būs ar augstu prestižu, pieejams sabiedrībai 24/7,” sacīja Ģirģens.
Jau ziņots, ka Valsts policija un iekšlietu ministrs otrdien valdībā prezentēja Valsts policijas darba organizācijas un struktūras izmaiņu plānu.
Policijas vadība rosina veikt izmaiņas atlīdzības sistēmā un izmeklētāju mēnešalgu piesaistīt rajona prokurora mēnešalgai. Šādas izmaiņas no budžeta prasītu 7,9 miljonus eiro gadā.
Savukārt kā citas izmaiņas piedāvātas noteikt reaģējošā policijas transporta un policista ekipējuma standartu, atteikties no policijai neraksturīgām funkcijām – objektu apsardzes, konvoja, ielu slēgšanas, pavadīšanas pašvaldību un komersantu rīkotos pasākumos, ieviest darbinieku amata vietas, kas nodarbotos ar apsardzi, pārskatīt īslaicīgās aizturēšanas vietu skaitu, kā arī decentralizēt funkcijas reģionu un iecirkņu līmenī.