Tātad – katrā plāna nedēļā trīs uzdevumi, kurus vajag ieviest savā dzīvē. Un turpināt tos īstenot visa mēneša gaitā. Ideālā gadījumā arī ilgāk, bet to jāizlemj tev.
1.nedēļa: ķermeņa un apziņas tīrīšana
Agra celšanās – aptuveni 6 no rīta. Uzreiz parādās laiks sev, kura nekad nepietiek dienas gaitā. Rezultāts – miers un klusums, var nenovēršoties nodarboties ar savām lietām, kamēr mājinieki guļ. Tas ir ideāls laiks rīta praksēm, ķermeņa noskaņošanai tam, lai nodzīvotu dienu par visiem 100%. Slinkums, nevēlēšanās agri celties – tas nepavisam nav noguruma rādītājs. Tas ir rādītājs, ka negribas dzīvot savu dzīvi.
Kāpēc celties no gultas – tur atkal nomācies rīts, sastrēgumi, darbs. Bet – ja pirmā doma bija “Ātrāk rīts – jauna diena!”… Piekritīsi – diez vai ar šādu sajūtu agra celšanās būs problēma. Tā lūk, izrādās, ka tas gan traucē, gan palīdz. Dzīve spēlējas visās krāsās un dzirksteļo – varēsi viegli lēkt augšā no rītiem. Vai – ja viegli lēksi augšā no rītiem, arī dzīve iedzirkstīsies.
2. Viegls uzturs. Gaidāmajām pārmaiņām tev būs nepieciešams kolosāls enerģijas apmērs.
Droši vien šobrīd tā tiek tērēta, lai uzturētu tavu organismu normālā, funkcionējošā stāvoklī, par spīti alkohola, cigarešu, smagas treknas pārtikas, saldumu ietekmei. Katram ir savs šādu vājību saraksts.
Ikviens var izvēlēties to ēšanas veidu, kas šķiet pareizs. Taču viens ir skaidrs: alkohols, čipsi, saldie gāzētie ēdieni, pusfabrikāti, ātrās uzkodas “neierakstās” nevienā veselīgas ēšanas koncepcijā. Tāpēc tas viss ir jāizslēdz. Jāēd mazākas porcijas un nedrīkst pārēsties pirms gulētiešanas.
Pārējā ziņā – vajag ieklausīties savā organismā vai dietologa padomā. Pats galvenais – neuzkraut organismam pārmērīgus uzdevumus, lai pārstrādātu un izvadītu toksīnus. Tieši otrādi – vajag maksimāli atvieglot organisma “likteni” – barot ar vieglu, veselīgu, garšīgu ēdienu. Organisms būs laimīgs, bet tev būs enerģija, lai darbotos.
3. Sports. Tonuss un fiziskā ķermeņa veselība ir obligāts nosacījums garīgajai veselībai.
Kustība, kā zināms, ir dzīvība. Tāpēc, lai pamodinātu dzīvību nogurušā ķermenī, to vajag iekustināt! Jebkādā tev piemērotā veidā, piemēram, nodarbojoties ar jogu, skriešanu un dejām. Centies katru dienu kustēties vairāk, nav svarīgi kā: dejot pie spoguļa, taisoties uz darbu, atteikties no lifta un iet pa kāpnēm, sarīkot pilnvērtīgu treniņu sporta zālē.
2. nedēļa. Telpas, darījumu un apkārtnes tīrīšana
1.Telpas tīrīšana. Metam visu ārā!
Iebāšana antresolā neskaitās. Ieviešam kārtību visos stūros, visos galdos, visos skapjos, visās vietās. Padomā: katra lieta tavā mājoklī aizņem ne tikai vietu, tā paņem arī daļiņu tavas enerģijas. Katra, pat pati mazākā. Vai tā ir to vērta?
Atstāj miteklī tikai pašas noderīgākās un vajadzīgākās lietas, kuras tevi iepriecina, iedvesmo un tev patīk. Ja tu līdz šim glabā lācīti, kuru uzdāvināja mīļotais 1998.gada 14.februārī, bet tu ar viņu sen esi šķīrusies, tādām “pozitīvām” atmiņām nav vietas tavā mājā. Atbrīvojies no tā nedomājot! Redzēsi – kļūs vieglāk elpot. Īpaši, ja visur noslaucīsi putekļus un izmazgāsi grīdu.
2. Saistību un darījumu tīrīšana.
Atceries, cik gadus tu jau plāno mācīties angļu valodu. Un cik ilgi plāno iebraukt ciemos pie tantes Maijas? Un cik punktus no jaunā gada apņemšanos saraksta tu katru gadu pārcel uz jauno sarakstu? Atceries visus šādus solījumus, kurus esi devusi sev un citiem. Un izdomā, ko ar tiem darīt. Iespējas ir divas. Pirmā – izdarīt. Otrā – vispār atteikties no tiem, uz visiem laikiem izmest no saraksta. Ja nevari izmest tanti Maiju, aizbrauc ciemos rīt. Dari savus darbus, bet nenēsā sev līdzi atbildības smagumu un neapmierinātību ar sevi.
3. Apkārtnes tīrīšana. Izbeigt visas attiecības, kas velk tevi atpakaļ, dzen depresijā.
Atteikties no saskarsmes ar tiem, kuri mūžīgi kritizē un ir ar visu neapmierināti. Ar tiem, ar kuriem nav palicis nekā kopīga. Un iemācīties aiziet, iemācīties pateikt “nē”. Atļaut sev būt nepateicīgai, neaudzinātai, trakai, maitai – ja tāda ir brīvības cena. Izņēmums ir vecāki. Ar viņiem attiecības vajag uzlabot, lai cik grūti tas arī nebūtu.
3.nedēļa: Plāni, mērķi un sapņi
Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk