Kā rīkoties, ja uz ceļa izskrien meža dzīvnieks

542605_640x420

Auto sadursme ar dzīvnieku, kurš šķērso ceļu vai apmaldījies, var beigties traģiski gan šim dzīvniekam, gan automašīnā braucošajiem. Autovadītāji nedrīkst neievērot brīdinājuma zīmes par iespējamību sastapties ar savvaļas dzīvniekiem.

Kad ir vislielākā iespēja ceļā sastapt savvaļas zvērus?

Vislielākā iespēja sadursmēm ar dzīvniekiem, kuri uzmaldījušies uz ceļa, ir rudens mēnešos, kad agri iestājas krēsla un laika apstākļi samazina redzamību, tomēr arī pārējos gadalaikos autovadītāji nedrīkst zaudēt modrību. Daudzi dzīvnieki migrē, meklējot vai nu barību, vai jaunu dzīvesvietu. Viens no galvenajiem un sarežģītākajiem šķēršļiem, ar kuriem tie sastopas, ir ceļi, kas šķērso viņu migrācijas takas.

Vislielākais risks sadursmei notiek uz ceļiem, kam līdzās atrodas meži. Savvaļas dzīvnieki bieži pārvietojas baros. Līdz ar to autovadītājiem jābūt modriem, jo vienai mežacūkai vai stirnai var sekot vesels bars.

Kā reaģēt?

Diemžēl dzīvnieki bieži izskrien uz ceļa negaidīti. Šādos gadījumos vadītājiem ir nekavējoties jāreaģē, lai izvairītos no sadursmes. Jūsu drošība ir pirmajā vietā, tāpēc, ja dzīvnieka apbraukšana liecina par augsta riska draudiem zaudēt dzīvību, vai, pakļaut briesmām pasažieru veselību, teiksim, iebraucot dīķī vai, ietriecoties kokā, vai citā transportlīdzeklī, tad ir labāk neizvairīties no tiešas sadursmes ar dzīvnieku. Tomēr šādām situācijām nevajadzētu atgadīties. Vadītāji var novērst sadursmi, ievērojot ceļa zīmes un brīdinājumus par iespējamību sastapties ar savvaļas dzīvniekiem.

Ko darīt, ja notiek sadursme?

Ja notikusi sadursme, tad vispirms jānodrošina negadījuma vieta (ieslēdziet avārijas signālus, izlieciet brīdinājuma trijstūri). Nekādā gadījumā netuvojieties cietušajam dzīvniekam. Paturiet prātā, ka dzīvnieks var būt agresīvs, un jums uzbrukt trieciena izraisītā šoka rezultātā. Turklāt nav iespējams zināt, vai viņam nav trakumsērgas. Tāpēc netuvojieties dzīvniekam, bet zvaniet atbildīgajiem dienestiem.

Raksts tapis sadarbībā ar- file22457477_mana_liels

Avots: tvnet.lv

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

  • <cite class="fn">Braucu uzmanīgi</cite>

    No savas pieredzes – kamēr neskrien un skaties kur brauc nav nekādu problēmu ar dzīvniekiem uz ceļa.

  • <cite class="fn">Ivars</cite>

    Ir skaidrs, ka strādājot 8-17 godīgu darbu neko nenopelnīsi, knapi sanāks dzīvošanai – samaksāsi par īri, nopirksi pārtiku un atkal gaidi algu, varbūt starplaikā atļaujoties kādu mazu prieciņu. Ne visi var atļauties, maksājot uzreiz, nopirkt salonā jaunu telefonu, datoru, auto. Tu vari? Ko tu darītu, ja vinnētu 150 miljonus eiro? Vai spēj iztēloties savu dzīvi pēc tam? Dod sev iespēju pārvērst savu dzīvi sapnī, noķer savu veiksmi! Reģistrējies un saņem vienu loterijas biļeti par brīvu: http://ej.uz/jjan Paņem savu Džekpotu!

Pievienot komentāru