Novērošanas kamerā ir redzams, ka viens no zagļiem novicina melnu somu gar mājas sienu un tad pēc brīža jau piedarbina auto. Tiek uzskatīts, ka somā bija dators, ar kuru var uzlauzt un vadīt automašīnas atslēgas mikroshēmu, un ka otrs zaglis izmantoja signāla pastiprināšanas ierīci, lai šo signālu no atslēgas uz auto varētu uztvert caur mājas sienām.
Automašīnas, kuru piedarbināšanai nav nepieciešama fiziska atslēgas pagriešana aizdedzē, bet kurām ir KeylessGo sistēma, ir riska grupā šādai zagļu-hakeru garnadzībai. Bez atslēgām automašīna darbosies tik ilgi, kamēr netiks noslāpēts dzinējs – principā, tik ilgi, cik nepieciešams zagļiem, lai aizbrauktu no punkta A līdz punktam B, ja pieņemam, ka automašīnas bākā ir pietiekami daudz degvielas.
Lasi vēl: Lūk, kādēļ vienmēr ir jāpiesedz sava datora kamera! Briesmas, par kurām nemaz nenojaušat…
Lai pasargātu sevi, jaunāku automašīnu atslēgām ir iespējams atslēgt radio signālu, kamēr tās netiek izmantotas, tādējādi hakeri nespēj izveidot signālu ar atslēgām un tās uzlauzt. Bet tiem, kuriem šādas opcijas nav, var atslēgas, atnākot mājās, ietīt alumīnija folijā – tas, ja ne pavisam pārtrauks signālu, tad vismaz nodrošinās traucējumus signālu pārraidīšanā.
https://www.youtube.com/watch?v=G2PV9Fn1g1U
Avots: dailymail.co.uk
Tevi noteikti interesēs
- Mans pieaugušais dēls “izgaisa” kad mazdēlam Mārtiņam bija 13, bet viņš pēc manis atgriezās tiklīdz palika 18
- Beigas “gadsimta mīlas stāstam”: atklāts Pugačovas un Galkina slepenais miljonu darījums, kas pēkšņi pārstājis darboties
- Jaunais nodoklis sitīs pa kabatu: kādas izmaiņas skars lielāko daļu Latvijas autovadītāju
- Pamesta māja Latgales mežā; mēs iegājām iekšā, un sāka notikt dīvainas lietas — šo to paspējām nofotografēt
- Sāku satikties ar vīrieti, kuram ir atvase no iepriekšējām attiecībām; mēnesi vēlāk viņš teica: “Pieskati Tomu šajā nedēļas nogalē, man vajag atpūsties”
- VSAA steidzami vēršas pie iedzīvotājiem, it īpaši pie senioriem: “Ir konstatēti pārkāpumi”







