Kādu labumu sniedz katrs koks: kurus kokus labāk stādīt pie mājas, kuriem labāk palikt mežā; Dziednieka apkopota informācija

Pīlādzis

Enerģētiski: labs vietas sargs, maģisks augs, var gatavot amuletus. Atbrīvo no negatīvām enerģijām. Labvēlīgs grūtniecēm.

Praktiski: pīlādža ziedi un ogas der vitamīnu tējām. Ogas ir gardas ievārījumos, uzlējumos. Strauji žāvējot pīlādžu zarus ar ogām, iegūst labas masējošas slotiņas.

Lazda

Enerģētiski: harmonijas koks, sevišķi labvēlīga dārzam un saimniekam, rada tīkamu gaisotni atpūtas vietā. Veicina talantu realizāciju.

Praktiski: labs augs dzīvžogam un riekstu iegūšanai. Lapu un mizu tēja tīra asinsvadus, mazina holesterīna līmeni.

Lasi arī: Septiņi biedējoši iemesli kāpēc pie mājas nedrīkstot stādīt skuju kokus

Kadiķis

Enerģētiski: maģisks augs, stāda pie vārtiem, tas palīdz atbrīvoties no sliktām enerģijām, nelabvēlīgiem cilvēkiem.

Praktiski: kadiķis der pret elpošanas ceļu slimībām, radikulītu. Augs bagāts ar fitoncītiem, kas likvidē vīrusus un baciļus. Smalcinātus zarus lieto inhalācijām, bet kadiķogas – tējai un kā garšvielu. Kadiķa slota pirtī labi der nervu sistēmas stabilizēšanai. Slotu pirms tam pasautē un izdauza pret lāvas malu.

Meža formas ir spēcīgākas par dekoratīvajām. Kazaku kadiķis ir mazliet indīgs, tas pirtij neder.

To ne! Tūjas nestādīt mājas tuvumā!

Māju tuvumā nestāda tūjas, pārliecināts Ziedonis: – Šo koku vieta ir kapu apstādījumos, kaut arī to dēvē par dzīvības koku. Tūjas ietekmē mājās nav saskaņas, cilvēki sirgst ar hroniskām kaitēm. Vērojot mitekļus, kas apstādīti ar tūju dzīvžogiem, Ziedonis paskarbi joko, ka no tām mājām nākotnē nāks viņa pacienti. Bet ko darīt, ja koks jau pie mājas aug? Dziednieks iesaka kokam palūgt piedošanu un labāk nozāģēt.

Aicina dārzmalā. Zirgkastaņa

Enerģētiski: zirgkastaņas enerģija māca veselīgu egoismu, taisnīgumu un kārtīgumu. Veicina fantāziju, intuīciju, radošumu, spēju īstenot sapņus. Sāpju mazināšanai kastaņus nēsā kabatā. Sakalstot tie nezaudē spējas.

Praktiski: sasmalcināti un ar degvīnu aplieti kastaņi der pret kaulu sāpēm un vēnu problēmām. Lieto ārīgi, ierīvējot sāpošajā vietā, iekšķīgi dzer pa pilienam.

Bērzs

Foto-LETA

Enerģētiski: kokam ir maiga, relaksējoša, dzīvespriecīga enerģija, kas palīdz sakārtot domas. Koka enerģija sevišķi noderīga pēc pārslodzēm, slimībām.

Praktiski: bērza slotiņas ir pirtī populārākās, atslābina muskulatūru. Der izmasēt sevi ar nokareno bērza zaru grīstīti. Laba un vērtīga ir bērza pumpuru un lapu tēja, bet tējai no bērza tāss ir pretonkoloģiska iedarbība.

Koks ir dzīvelīgs un ar saknēm noplicinās augsni un pacels arī māju.

Egle

Enerģētiski: egle ir vietas sargs. Stāda ne tuvāk kā 50 m no mājas, jo tai ir divējāda enerģija: vasarā ņemoša, bet ziemā dodoša. Koka enerģija palīdz kontrolēt emocijas, der pret nervozitāti. Piedod cilvēkam solīdumu.

Praktiski: egļu skujas kopā ar kadiķi kvēpina, lai attīrītu telpas. Skujas var sakapāt, lai telpā izdalās fitoncīdi, kas mazina galvassāpes. Izžāvēti čiekuri der kā masāžas rīks, bet jaunās skujas pavasarī ir labs vitamīnu avots. Egļu pumpurus aplej ar medu un lieto pa karotei imunitātes stiprināšanai.

Ieva

Enerģētiski: palīdz sakārtot attiecības, veicina garīgo attīstību. Kontaktēšanās ar ievu pielīdzināma lūgšanai baznīcā. Ļauj samazināt lieko svaru.

Praktiski: ieva ir skaista ziedēšanas laikā, bet ziedu smarža var izraisīt alerģiju. Ziedu kompreses liek uz nogurušām acīm. Īpaši vērtīga ir koka miza, ko sasmalcina, pārlej ar eļļu un mēnesi nostādina. Lieto ādas, pat sēnīšu slimību ārstēšanai.

Vītols

Enerģētiski: sievietes maģijas koks. Tā enerģija ir saistīta ar dažādiem auglības un mēness rituāliem. Dod spēku.

Tie, kam vītoli nepatīk, ir tā sauktie enerģētiskie vampīri, mūžīgie īdētāji. Vītola klātbūtne neļauj ņemt enerģiju vienam no otra. Arī telpā ienesti zari pildīs šo sarga pienākumu.

Praktiski: sudrabvītola mizā ir dabīgais aspirīns. Mizu var vārīt tējā, deva – tējkarote uz glāzi. Sudrabvītola pirtsslotas ir ļoti maigas.

Kļava

Enerģētiski: līdzsvara koks, kas paņem negatīvo, bet dod pozitīvo. Vairo izturību un ticību sev. Labvēlīgs koks karjeristiem, piesaista pārticību. Kļavas koka ripiņu var turēt naudas makā.

Praktiski: lapu tēja ir viegls afrodiziaks. Pirtī labas ir kļavu lapu cepures, platās lapas der slotai, tvaika dzīšanai. Vērtīga ir kļavu sula.

Liepa

Enerģētiski: liepa ir sievišķais koks, ko var stādīt pagalma vidū. Koks dod spēku, veselību.

Praktiski: lapu pirtsslotas ir ļoti mīkstas. – Ļoti laba ir liepziedu tēja, taču to nedrīkst dot mazām meitenēm līdz pubertātei, – piekodina Ziedonis. Saberztas lapas palīdz pret vasarraibumiņiem un tīra ādu.

Lasi arī: Septiņi biedējoši iemesli kāpēc pie mājas nedrīkstot stādīt skuju kokus

Apciemo mežmalā. Ozols

Enerģētiski: ozols ir spēcīgu cilvēku un garīgās enerģijas koks. Vārgiem, slimīgiem, depresīviem cilvēkiem nav vēlams. Aug uz āderu krustunktiem, un tajos mēdz iespert zibens.

Praktiski: labs vainagos, slotās. Mizas tēja veicina gremošanu, mazina iekaisumus.

Priede

Enerģētiski: koks dod saules enerģiju. Lielā auguma dēļ nestāda pie mājas, zemās formas gan. Citu koku īpašību pastiprinātājs slotās. Papildina cilvēka enerģētiskos resursus, palīdz spēku atjaunošanai.

Praktiski: skuju novārījums ir labs imūnsistēmai. Kad priedei pumpuri ir tik lieli kā tārpiņi, tos saliek burkā un pārlej ar konjaku. Gatavs būs rudenī, kad labi līdz pret vīrusiem.

Alksnis

Enerģētiski: ģimenes aizbildnis, palīdz uzturēt radnieciskās saites, izdzīvot, dod sparu, palīdz sakārtot domas. Tādēļ arī alkšņa malka ir enerģētiski laba.

Praktiski: alkšņa lapas palīdz pret kaulu sāpēm, labas ir arī pirtsslotas. Var uzvilkt treniņtērpu, tajā sabāzt lapas un iet gulēt, bet no rīta lapas būs sausas un sāpes mazinājušās. Alkšņu čiekuriņu tēja no organisma izvada ķīmiju. Drogu vāc septembrī, kad čiekuriņi sāk brūnēt. No alkšņu pumpuriem, ko vāc pavasarī, gatavo pretiekaisuma tēju.

Apse

Enerģētiski: apse paņem cilvēkam nevajadzīgo negatīvo enerģiju. Sargā no ļauniem spēkiem un skaudīgas acs.

Praktiski: peroties ar vairāku augu slotām, apse ir laba kā pirmā pirtsslota. Pumpuru un mizu tēja palīdz pret iekaisumiem, kaulu sāpēm. Pumpuros esošās miecvielas var ārstēt kuņģa kaites. Pumpuru izvilkums degvīnā līdz uz sāpošām vietām.

Apses koku lieto aku izoderēšanai, jo tā ūdenī nepūst. Skābējot kāpostus, tiem pieliek apses zariņu, jo tas piešķir kraukšķīgumu un kāposti nebojājas.

Papele

Enerģētiski: papele barojas ar negatīvām enerģijām, tāpēc labi aug pilsētās, pie lielceļiem. Tur tās ir vēlamas. Enerģētiski tīrā vidē aug slikti. Augi noņem paģiru sindromu. Papeles tuvums neder depresijas māktiem cilvēkiem. Papeles kociņu novieto blakus televizoram, datoram kā sūkli, jo to paustā informācija lielākoties ir negatīva.

Lasi arī: Septiņi biedējoši iemesli kāpēc pie mājas nedrīkstot stādīt skuju kokus

Praktiski: papeļu pumpurus aplej ar degvīnu un ar izvilkumu ierīvē sāpošās vietas.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru