Kuņģa sulas fermentu pepsinogēnu aktivizē sālsskābe. Bez tā nenotiek olbaltumvielu sagremošana. Pat ārstnieciskie un profilaktiskie ūdeņi gremošanas traktam vienmēr ir sāļi.
Lasi vēl: Kā cīnīties ar bezmiegu saskaņā ar katru zodiaka zīmi
“Olbaltumvielām ir sarežģīta vielmaiņa, kas prot dot “blakusparādības”: tās sadalās sastāvdaļās un izdala brīvu sēru, kas var dot indīgu sērskābi. Bet sāls, kas sadalās hlorā un nātrijā, neitralizē sēru,” stāsta eksperte.
Stresa regulēšana un virsnieru dziedzeru saglabāšana
“Sāls ir svarīga nervu sistēmas regulācijā un virsnieru dziedzeru – mazu, bet ārkārtīgi svarīgu endokrīno orgānu – darbībā. Tieši pēc Na līmeņa analīzēs mēs redzam, vai virsnieru dziedzeri nestrādā līdz spēku izsīkumam no hroniskas pārslodzes un vai tas pats kortizols nav paaugstināts ārpus normas,” saka Goloborodko.
Tāpēc viņa norāda, ka pārtiku vajadzētu sālīt, īpaši to, kas satur olbaltumvielas (olas, zivis, jūras veltes, mājputnu gaļu), lai šis mikroelements tiktu asimilēts.
Sāls deva dienā
“Nevajag pārspīlēt, deva bērniem ir maza. Un arī galveno sāli mēs saņemam no gataviem produktiem: maizes, konserviem, desām,” – brīdina uztura speciāliste.
Līdz 1 gada vecumam – mazāk par 1 g
No 1 līdz 3 gadiem – ne vairāk kā 2 g
No 4 līdz 6 gadiem – ne vairāk kā 3 g
No 7 līdz 10 gadiem – ne vairāk kā 5 g
Pusaudžiem un pieaugušajiem – 6 g
Tevi noteikti interesēs
- Ar šīm mantām jūs teritorijā neielaidīs – kādus priekšmetus nedrīkst ienest dziesmu un deju svētku pasākumosby Sandra Vīgante
- Īpaši tas gaidāms valsts centrālajos un austrumu rajonos: sinoptiķi nāk klajā ar brīdinājumu par laika apstākļiem trešdienby Laura Andersone
- Ģimene jums lūgs gatavot šīs vakariņas atkal: ukraiņu kartupeļu pankūku recepteby Laura Andersone