Tie ir kāposti, gurķi, tomāti, paprika, baklažāni un cukini. Tāpat šī virskārta ir piemērota ķirbjiem, ķiplokiem, sīpoliem, salātiem, dillēm, pētersīļiem, pupiņām un zirņiem.
Jūs varat mēslot ar pelniem bietes, kartupeļus, burkānus, zemenes, vīnogas un avenes. Turklāt pelni lieliski baro jāņogas, ērkšķogas, plūmes un rozes.
Mēslošanas līdzekļu lietošanas metodes
Pelnus var izkaisīt virs dobes ar daudzumu 100 g uz 1 kvadrātmetru pirms augsnes uzaršanas rudenī vai pavasarī. Stādīšanas laikā pelni tiek iebērti tieši bedrītē vai vagā. Kad augi jau iestādīti, jūs varat apkaisīt pelnus starp rindām vai ar pelniem apbērt augsni zem augiem.
Augus var barot ar pelnu šķīdumu. Lai to pagatavotu, 1 glāzi pelnus ieber uz 10 litriem ūdens. Šķīdumu labi samaisa, dodiet tam laiku, lai tas sasilst un ievelkas, un pēc tam apūdeņojiet ar to augsni pie pašas saknes.
Arī interesanti: Šis ir ļoti nopietns iemesls, lai pārstātu žāvēt drēbes istabā! Nedariet to!
Lasi arī: 3 izcilas mājas mērces, ar kurām šašliks kļūs vēl garšīgāks un sulīgāks
Ja laiks atļauj, pelnus tvaicē verdošā ūdeni un ļauj nostāvēties vairākas dienas, neaizmirstot regulāri apmaisīt. Tādējādi no pelniem derīgie elementi pēc iespējas vairāk izšķīst ūdenī un ātrāk tos var absorbēt augu saknes.
Pelnus nav ieteicams lietot kopā ar kūtsmēsliem. Pārtraukumam starp mēslošanu ar slāpekļa mēslojumu un pelniem jābūt vismaz mēnesim. Tā kā pelni spēj samazināt augsnes skābumu, tie nav piemēroti to augu mēslošanai, kas dod priekšroku skābākai augsnei.
[…] Katram pieredzējušam dārzniekam jāzina, ka, barojot šos augus ar pelniem, tie pateiksies ar dā… […]