Iemesls zinātnieces satraukumam ir fakts, ka neskatoties uz mūsdienu modernās medicīnas attīstību, ļoti liels skaits sieviešu pēc 30 bērnus vairs nespēj ieņemt. Pie tam tām sievietēm, kurām tas tomēr izdodas, tas bieži maksā milzīgu naudu un daļēji arī veselības riskus. “Nogaidot sievietes arī apgrūtina visu medicīnas sistēmu kopumā, jo izmaksas grūtniecības nodrošināšanai pēc 30 ir krietni augstākas un riski lielāki,” uzsver Gēta.
Atbilstoši viņas datiem, satraucoši liels skaists sieviešu rietumu sabiedrībā ir bez bērniem. “Es parāk bieži esmu redzējis agonijā sagrauto sieviešu sejas, kas saprot, ka ir gaidījušas pārāk ilgi, un vairs nespēj laist pasaulē bērniņu…”
Zinātnieces atzinumi ar jaunu sparu ir aktualizējusi diskusiju sabiedrībā par to, kāds tad ir īstais laiks sievietēm laist pasaulē pirmo bērnu. Sabiedrība šajā diskusijā ir sadalījusies divās daļās – vien daļa uzskata, ka sievietei sākotnēji jādomā par savu labklājību, karjeru un finansiālo nākotni (kas nozīmē, ka pirmais bērns, visticamāk, būs tikai pēc 30 gadiem), bet otra daļa uzskata, ka pirmajā vietā ir bērns, un tikai tad var domāt par karjeru.
Avots: Dailymail
Kāda ir jūsu nostāja? Atstāj savus komentārus zemāk!
jā
pilnīgi piekrītu zinātniecei. Kad es slimnīcā dzemdēju savu pirmo, mums dakteris ginekologs visām skaidroja, ka pirmo bērnu esot obligāti jādzemdē līdz 24 gadu vecumam, tad jau tālāk var kā grib. Pati esmu novērojusi, ka dzīvē tas patiešām darbojas un ir patiesi….nav runa par cilvēkiem, kuriem kaut kādu iemeslu pēc nesanāk un pie pirmdzimtā izdodas tikt tikai krietni vēlāk – tiem vajadzētu būt izņēmuma atsevišķiem gadījumiem
Obligāti? Tad jau tai nabaga sievietie jānodrā*** ar jebkuru lai tikai bērns būtu līdz 24 gadu vecumam.
vo vo. tieshi par to pashu padomaaju
Protams ir veselīgāk līdz 30 gadiem, bet nevar laist pasaulē bērnu ja nav stabilitāte savā dzīvē, vīrs, pastāvīga mājvieta un pastāvīgs darbs ar kuru apzinies ka spēsi uzturēt bērnu, nav jēga dzemdēt ja pēc tam jādzīvo kā nabagiem un bērns nesaņem labu dzīves kvalitāti.
Ko šis raksts vispār pasaka? Neko! Neviena teikuma, kas balstīts uz pētījumu rezultātiem.
Protams, vecums ir riska faktors, jo mūsu auglība samazinās līdz ar vecumu un pievienojas citas blakussaslimšanas, kas var tiešā vai netiešā veidā ietekmēt grūtniecību. Taču nav tāda – obligāti līdz tādam un šitādam vecumam.
šāda veida “medicīniskos” rakstus vajadzētu stingri kontrolēt, nevis vienkārši publicēt bez mediķu apstiprinājuma. Tieši šādu rakstu dēļ rodas tik daudzi nepatiesie mīti un aizspriedumi par dažādām ārstēšanas metodēm.. līdz ar to sievietes visu pārprot un nepareizi domā.
Vislabāko padomu var sniegt ārsts, nevis sociālie saiti.
Savus abus bērnus laidu pasaulē pēc 35 gadiem bez veselības problēmām un komplikācijām mājdzemdībās.Daudz kas ir atkarīgs no pašas sievietes un to, ko viņa ēd un kādu dzīvesveidu dzīvo. Ir protams arī ģenētiska rakstura problēmas, kuras var traucēt, bet tas ir katram individuāli. Un tāpēc es arī te neredzu pētījumu, bet tikai kaut kādus virspusējus pieņēmumus par konkrēto tēmu.
Tas viss ir ļoti individuāli un ir tik daudz sieviešu, kas bez problēmām dzemdē pēc 30 un pat 40. Vienīgā atšķirība – attiecības ar bērna tēvu ir stabilas un bērnam nebūs entie patēvi, kā tas bieži ir jaunajām māmiņām.
tam visam ir savi plusi un savi miinusi.Es,piem.divus pirmos dzemdeeju,tikko paliku pilngadiiga,nemaz par to daudz nedomaajot,tikko biju appreceejusies,bet taapat dziiviitee neiet tik gludi,kaa gribaas,Un taa neplaanoti 35gados dzemdeeju treso,citu probleemu nekaadu,tikai bij jaataisa keizargrieziens,bet beerni veseli,arii pasai nebij probleemu ne izneesaat,ne dzemdeet,ja neskaita sliktu duusu dazreiz.
Muļķības! Ne jau sievietēs problēma, bet gan vīriešos – viņu veselībā un vairošanās spējā pēc 30 un 40 ! Varbūt tāpēc vīrietim nevajadzētu atlikt bērnu radīšanu uz vēlāku laiku … bet sieviete to varēs izdarīt ar jaunāku 🙂