Latviešu dzejas bilžu grāmatu “Bikibuki” ilustrācijas Latgales Kultūrvēstures muzejā

No 4. janvāra līdz 8. februārim Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) apskatāma izdevniecības “Liels un mazs” dzejas bilžu grāmatu sērijas “Bikibuks” ilustrāciju izstāde “Strupā Pupa”.

Izdevniecības “Liels un mazs” “Bikibuka” sērija aizsākās pirms sešiem gadiem, tās ideja bija izdot 100 bilžu grāmatiņas ar 100 latviešu dzejoļiem bērniem.

“Bikibuks” ir 100 latviešu bērnu dzejoļu izlase no Blaumaņa līdz Vērdiņam kabatas formāta bilžu grāmatās, ko ilustrējuši mūsdienu latviešu ilustratori. Izstādes simbols ir pats Bikibuks – jautrs, ziņkārīgs un spītīgs ragainis, līdzīgs atvērtai grāmatiņai, gatavs jaunam lēcienam un jaunam piedzīvojumam. Šo tēlu, tāpat kā sērijas dizainu, radījusi “Bikibuka” idejas autore un mākslinieciskā redaktore Rūta Briede un mākslinieks Artis Briedis, iedvesmojoties no Jāņa Baltvilka dzejoļa “Biki-buki”, ar kuru 2012. gadā aizsākās šī sērija.

“Bikibuku” sērijas sastādītāja ir izdevniecības “Liels un mazs” galvenā redaktore un dzejniece Inese Zandere. Dzejniece norāda, ka “latviešu bērnu literatūra visos laikos ir bijusi bagāta ar skaistiem un asprātīgiem dzejoļiem. Latviešu mūsdienu māksla ir sinonīms radošai iztēlei un mūsdienīgam pasaules redzējumam. Mēs tos savienojām, domājot tieši par tiem bērniem, kas aug šodien un skatās ar šodienas acīm. Grāmatas logo norādīts katra dzejoļa tapšanas laiks: līdz 1940. gadam, no 1940. līdz 1990. gadam, pēc 1990. gada – taču tās visas būs īstas šodienas grāmatiņas”.

Katru ceturksni tiek izdoti pa seši jauni bikibuki, pagājušā gada rudenī iznāca pēdējais – simtu pirmais – sērijas izdevums.

Izstādē iespējams apskatīt Latvijas ilustratoru Reiņa Pētersona, Jura Petraškeviča, Daces Sietiņas, Mārtiņa Zuša, Elīnas Brasliņas, Guntara Sietiņa, Kristiana Brektes, Viviannas Marijas Staņislavskas, Andra Brežes, Annas Zvaigznes, Rūtas Briedes, Arta Brieža, Ūnas Laukmanes, Alekseja Naumova, Gundegas Muzikantes, Ingrīdas Pičukānes, Annas Vaivares, Kriša Salmaņa, Kristīnes Jurjānes, Vladimira Leščova, Paula Liepas, Rebekas Lukošus, Artura Bērziņa, Edgara Folka, Lienes Mackus, Anitas Paegles, Dārtas Stafeckas, Anitas Rupeikas, Jāņa Blanka un Māras Viškas darbus.

Dzejas bilžu grāmatu sērija “Bikibuks” ir saņēmusi Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas balvu par oriģinālas idejas radošu realizāciju un Latvian Art Directors Club (LADC) rīkotā radošās izcilības festivāla ADWARDS 2013 sudraba ordeni kategorijā Ilustrācija.

Tiem, kas tikai iepazīst burtus un tiem, kas jau tos pazīst, izstādes ietvaros būs iespējams apmeklēt muzejpedagoģisko programmu “Pašiem sava Ābece”. Laipni aicināti iepazīt ābečpasauli kopā ar bikibukiem!

Iesakām pašiem mazākajiem! Ienāc, satiec vai atnes uz muzeju paciemoties savu bikibuku!

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru