Meitene nosauca 11 depresijas simptomus, par kuriem daudzi klusē; Varbūt jums arī jālūdz palīdzība

Twitter lietotājs dalījās ar informāciju par to, kā depresija patiesībā izskatās cilvēka būtībā. Ja jūs domājāt, ka jau zināt visu par šo psiholoģisko traucējumu, aizmirstiet to. Kaitē ir tik daudz pazīmju, ka ir vērts vēlreiz pārbaudīt sevi.

Pēkšņi jūsu aizkaitināmība nav tikai slikts garastāvoklis….

Līdz 2020. gadam depresija ir kļuvusi par vienu no visbiežāk sastopamajiem psihiskajiem traucējumiem. Pēc Pasaules Veselības organizācijas ekspertu domām, šī slimība turpinās izplatīties tālāk. Jau tagad no tā cieš gandrīz 300 miljoni cilvēku, no kuriem vismaz 70 tūkstoši cilvēku ir no Latvijas.

Šī traucējuma viltība slēpjas faktā, ka daudzi cilvēki bieži nepiešķir nozīmi depresijas pazīmēm, attiecinot viņu stāvokli uz sliktu garastāvokli un nogurumu, savukārt savlaicīga speciālista palīdzība varētu glābt pacientu no nepatīkamām sekām.

Lasi arī: Kas notika ar vīrieti, kurš divas dienas viens pats peldēja okeānā, nolecot no kruīza kuģa, lai tikai aizbēgtu no PSRS

Ne visi zina, ka depresija ir kaite, kas cilvēkam atņem spēku, resursus un enerģiju kaut vai tāpēc, ka cilvēks, kurš cieš no traucējumiem, nesteidz dalīties savās problēmās ar citiem.

Visizplatītākie slimības simptomi ir nogurums, intereses zaudēšana par dzīvi un apātija, taču Twitter lietotāja ar segvārdu Emīlija uzsāka saraksti, kurā viņa nolēma runāt par smalkām depresijas pazīmēm.

Lūk Emīlijas publicētais un kādas ir mazāk apspriestās pazīmes:

1. Pilnīgs garīgais spēku izsīkums no pastāvīgās cīņas ar savām smadzenēm. Tas var izraisīt koncentrēšanās trūkumu, aizmāršību, hronisku nogurumu, termiņu nokavēšanu, sociālo kontaktu pārtraukšanu, bezmiegu un paaugstinātu uzņēmību pret fiziskām slimībām.

2. Disociācija. Sajūta, it kā jūs pārvietotos pa dzīvi, bet patiesībā tā nav. Lietas vienkārši notiek apkārt, bet šķiet, ka tās nav īstas. Sajūta, ka tu esi atrauts no ķermeņa. Sajūta, it kā jūs vērotu sevi no malas. Jūtos atvienots un sastindzis. Nekas nešķiet īsts.

3. Tikai doma par dzīvi šķiet neiespējama. Lai dzīvotu katru dienu, ir vajadzīgs milzīgs daudzums fiziskas enerģijas un garīgu piepūles, tāpēc tikai pamošanās no rīta un saskare ar citu dienu dvēselei šķiet destruktīva.

5. Emīlija uzsvēra, ka cilvēki ar depresiju bieži pārstāj būt līdzīgi normālam cilvēkam, piemēram, viņi daudz dzer, pieņem impulsīvus lēmumus, tērē daudz naudas un nonāk bīstamās situācijās. Turklāt, pēc viņas domām, traucējumi ietekmē arī fizisko stāvokli.

4. Depresijas fiziskās sekas. Sāpes vēderā. Pulsējošas galvassāpes. Apetītes trūkums. Nav periodu. Aizcietējums / caureja. Hronisks nogurums. Slikta dūša. Svara pieaugums vai samazināšanās. Katra ķermeņa daļa sāp. Bezmiegs.

6. Pēc Emīlijas teiktā, cilvēks ar depresiju cieš no pastāvīgas kauna izjūtas citu priekšā viņu pašu neveiksmes dēļ, taču tas nav vienīgais, kas slimnieku vajā.

7. Pastāv sajūta, ka nevarat koncentrēties uz neko, tāpēc cilvēks vienkārši guļ uz gultas vai pārlūko sociālos medijus, jo nevarat koncentrēties, vēloties, lai stundas ātri lidotu, lai diena varētu drīz beigties.

 

8. Tāda sajūta, ka tev ir jāizliekas, ka viss ir kārtībā. Ģērbšanās, matu taisīšana un kosmētika, ārā došanās, smaidīšana, rīcība kā viss ir kārtībā. Kāds jautā, vai ar tevi viss ir kārtībā, un tu saki: “Man viss ir kārtībā”.
9. Cilvēki, kas cieš no depresijas, zina, cik grūtas šādā laikā var būt pat ikdienišķas lietas – pat sakopt savu istabu. Tāpēc tie, kuriem ir izdevies tikt galā ar postošo stāvokli, bieži svin savu triumfu… tīrot māju.

Lasi arī: Aktiera Andra Bērziņa dzīvē kardinālas pārmaiņas; ar “iztikšanu gan ir tā kā ir”

Emīlija ir pārliecināta, ka grūtākais sākas domājot par nākotni.

10. Nevar pat domāt par nākotni, nemaz nerunājot par tās plānošanu. Varbūt jūs tagad dzīvojat nākotnē, par kura esamību jūs pat nedomājāt, un tas viss liekas nereāls. Jūs, iespējams, nevarat iedomāties, kā jums paveiksies kādu dienu, tāpēc turpmākā plānošana šķiet neiespējama.

11. Dusmas uz sevi. Jo jums šķiet, ka jūs tērējat savu dārgo laiku. Tāpēc, ka vēlaties kaut ko salabot, bet nevarat. Jo jūs nevarat kādam izskaidrot, kāpēc jūs jūtaties tāds, kāds esat. Jo jūs jūtat, ka jūsu progress un izaugsme ir beigusies.

 

Iesaki šo rakstu citiem!

COMMENTS

Leave a Comment