Jūs teiksiet, ka aizsargāties pret odiem un mošķiem ir kļuvis vienkāršāk mūsdienās. Iegādājos aerosolu, to izsmidzināju, un kukaiņi atkāpās.
Tomēr, jāatzīst, ka mēs bieži aizmirstam par aizsarglīdzekļiem, kad izbaudām dabu vai pavadām laiku vasarnīcā. Man personīgi šis jautājums vienmēr ir raisījis daudz pārdomu.
Moderniem insektu atbaidīšanas līdzekļiem ir savas trūkumi, kas jāņem vērā. Viens no galvenajiem trūkumiem ir to īslaicīgais efekts – bieži vien pēc stundas vai divām ir jāuzklāj līdzeklis no jauna. Turklāt daudziem no tiem piemīt specifiska ķīmijas smaka, kas var nebūt patīkama, un pastāv risks radīt alerģiskas reakcijas.
Es vēlos dalīties ar vienkāršu, drošu un efektīvu veidu, kā aizsargāties pret lidojošiem kukaiņiem dabā.
Par šo metodi man pastāstīja pieredzējis mežsargs, cilvēks, kurš ir dzīvojis dabā vairākus gadus un ir iepazinies ar tās noslēpumiem.
Šis veids nepresa īpašas pūles un laiku, bet tā galvenā sastāvdaļa ir neaizmirstama mājās, jo tā jau atrodas tur, kur mēs būsim. Daba ir jau paveikusi visu nepieciešamo mūsu vietā. Mums tikai jāmāk redzēt un pareizi jāizmanto šīs dabas dāvanas.
Lai izmantojot šo metodi, mums būs nepieciešams atrast vienu no bieži sastopamākajām meža sēnēm – piepi.
Parasti piepi var atrast uz bērziem. Ieskatieties vecajos kokos, un jūs noteikti redzēsiet šo parazītējošo sēni.
Ar nazi rokās mēs noņemam sēnes virskārtu. Tas var būt blīvs, bet, ja nazis ir ass, darbs ir viegli paveicams.
Pēc tam mēs cenšamies izgriezt vairākas plānas šķēles no sēnes.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu…
Tevi noteikti interesēs
- Jānis Šipkēvics intervijā atklāti paziņo, kādas šobrīd ir viņa attiecības ar viņa trīs bērnu mammāmby Laura Blūma
- Es nezinu iemeslu… Pazīstamais TV žurnālists Andrejs Volmārs nosauc Latvijā pazīstamu cilvēku, kurš atsakās nākt pie viņa uz intervijuby Laura Blūma
- Meteorologs Toms Bricis nāk klajā ar pirmajām precīzajām februāra prognozēm: atkal gaidāmi pamatīgi rekordi?by Laura Blūma