1. Pirmkārt, slimnieks jānogulda, un viņam jānodrošina pilnīgs miers. Nekādu lieku kustību, celšanos u.tml.
2. Otrkārt, viņam jāiedod nitroglicerīns. Šīm zālēm vajadzētu būt katrā mājas aptieciņā, jo, zinot, ka nāves gadījumu skaits ar sirds-asinsvadu slimībām un to skaitā arī miokarda infarktu visā pasaulē ir ļoti liels, nitroglicerīns ir vairāk nekā nepieciešams.
3. Kad slimniekam nitroglicerīns iedots, praktiski gandrīz tūlīt var noteikt, kura no kaitēm slimnieku piemeklējusi: stenokardija vai miokarda infarkts. Stenokardijas gadījumā sāpes noteikti mazinās, toties, ja ir miokarda infarkts, vairumā gadījumu tā nenotiek. Ja tā, tad tas jau ir signāls, ka steidzami jāsauc ātrā neatliekamā palīdzība, jo slimnieks obligāti jāhospitalizē.
Lasi arī: Kā mājas apstākļos samazināt holesterīna līmeni? Lūk, kā – ātri un dabīgi!
4. Kamēr ātrā palīdzība nav ieradusies, ir vēl daži veidi, kā palīdzēt slimniekam, kaut gan patiesībā infarkta gadījumā to arsenāls ir ļoti ierobežots. Noteikti viņam jāiedod kāds nomierinošs līdzeklis, piemēram, baldriānu tinktūra. Sāpju lokalizācijas vietai var uzlikt sinepju plāksteri.
Tevi noteikti interesēs
- Es ilgi nesapratu, kāpēc klaigājošu vārnu nedrīkst dzīt prom… Līdz sapratu, cik nopietna kļūda tā var būtby Rinalds Bergmanis
- Atklājas ļoti skumja ziņa iestādes izrakstā, kurā aizsaulē devās bērnu aktrise vien 24 gadu vecumāby Sandra Ločmele
- Viens grams uz litru ūdens – un vijolīte atbrīvos savus sulīgos ziedusby Anete Vītola