Septembrī pret astoņām šokolādes ražotnēm tika ierosināta tiesas prāva par to, ka tās, lai palielinātu peļņu, “neapzināti” izmantojušas bērnu vergu darbu Rietumāfrikā – reģionā, kur tiek izaudzētas divas trešdaļas pasaules kakao pupiņu.
Bērnu-vergu vecums variē no 11 līdz 16 gadiem, dažreiz mazāk. Viņi tiek ieslodzīti izolētās fermās, kur strādā no 80 līdz 100 stundām nedēļā, kā arī bieži cieš fizisku vardarbību no saviem uzraudzītājiem.
“Sitieni bija daļa no manas dzīves,” stāsta Alijs Diabeits, kurš ticis atbrīvots no bērnu verdzības. “Katru reizi, kad tu nesi maisus ar kakao pupiņām un nokriti, tos stiepjot, neviens tev nepalīdzēja. Tā vietā viņi tevi sita un sita, līdz tu maisus atkal pacēli.”
Lūk, kompānijas, no kurām tev jāizvairās, ja nevēlies atbalstīt bērnu verdzību!
Hershey
Mars
Nestle
ADM Cocoa
Guittard Chocolate Company
Godiva
Fowler’s Chocolate
Kraft
See’s Candies
Laika periodā no 2009. līdz 2014. gadam kakao industrijā strādājošo bērnu skaits ir pieaudzis par 51%.
Atceries: katru reizi, kad pērc augstākminēto kompāniju ražojumus, tu maksā par paverdzinātu bērnu darbu!
Avots: usuncut.com
Ir iemesls neēst saldumus vairs vispār. Uzskatu, ka neviens bērns nav pelnījis šādu attieksmi, kur nu vēl fizisku iespaidošanu… Atveriet taču beidzot acis, cilvēki!
Aizrauties ar saldumiem nevajag sevis dēļ.
Kas attiecas uz bērniem – taisnība. No otras puses – par darbu, lai arī necivilizētos apstākļos, viņi saņem vismaz kaut ko. Arī Latvijā daudziem darba apstākļi nav nekādi saulainie. Piemēram, tajā pašā kaimiņvalsts lielveikalu ķēdē.
Pirmā iemaksa par labu auto jau pēc nedēļas? Izsmalcinātu rotaslieta mīļotajai sievietei, dāvanas tuviniekiem, traka ballīti draugu lokā, nedēļas atvaļinājums kādā no kūrortiem? Tu arī to vari! Piepildi savus slēptākos sapņus.
Tas ka pasūtītājs pirmais atbalsta bērnu verdzību, ne pasūtiet šo produkciju un nevajadzētu šādas akcijas, neatbalstīt, nepērciet un tā tālāk.