Lasi vēl: Traģēdija Jūrmalā: mirušā zīdaiņa vecmāmiņas viedoklis ir skarbs
“Šī nav pirmā reize, kad Latvijas patērētāji sastopas ar smagām dzīvnieku labturības problēmām, kas saistās ar dējējvistu turēšanu sprostu sistēmās. Šī tipa ražotnes nespēj nodrošināt dzīvniekiem piemērotus dzīves apstākļus, tāpēc sociāli atbildīgi uzņēmumi visā pasaulē atsakās no sprostos dētu olu izmantošanas,” norāda organizācijas “Dzīvnieku brīvība” vadītājs Aivars Andersons. “Aicinām Latvijas uzņēmējus, kuriem rūp pircēju vērtības, sociālā atbildība un dzīvnieku labturība, izslēgt no savām piegādes ķēdēm sprostos dētas olas.”
Biedrība “Dzīvnieku brīvība” izvietojusi petīciju vietnē http://rimi.olucena.lv, kur ikviens var parakstīt aicinājumu “Rimi” atteikties no sprostos dētu olu tirdzniecības. Biedrības pārstāvji norāda, ka šāds solis ļautu “Rimi” rādīt priekšzīmi ētiskas un sociāli atbildīgas uzņēmuma politikas jautājumos.
Par to kādos apstākļos turēta vista, kas dējusi olu, veikalā var pārliecināties katrs pircējs, apskatot marķējumu uz olām, – pirmais cipars uz olas apzīmē dējējvistu turēšanas metodi (1 – brīvā turēšana, 2 – dēšana kūtī, 3 – dēšana sprostos, 0 – bioloģiskā ražošana), bet burti apzīmē ražotājvalsti, piemēram, LV – Latvija, LT – Lietuva, EE – Igaunija, FI – Somija. Noslēdzošā ciparu kombinācija apzīmē dalībvalsts noteikto olu ražošanas uzņēmuma identifikācijas numuru.