Pārgājienā 6. maijā aicina iepazīt Krustkalnu dabas rezervātu

Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk -Pārvalde) aicina pārgājienā 6. maijā iepazīt Krustkalnu dabas rezervātu un izbaudīt pavasari šajā dabas teritorijā, kas apmeklētājiem ikdienā nav tik vienkārši pieejams.

Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centra “Rāzna” vadītāja Regīna Indriķe stāsta, ka šī ir iespēja ģimenes vai draugu lokā doties uz Krustkalnu dabas rezervātu un būt vieniem no pirmajiem teritorijas apmeklētājiem šajā sezonā, jo dabas rezervāta apmeklējums ir atļauts tikai Pārvaldes darbinieka pavadībā laika periodā no 1. maija līdz 31. oktobrim.

“Dabas procesi rezervātā rit savā gaitā, cilvēks tajos gandrīz neiejaucas. Vajadzības gadījumā veicam apsaimniekošanu, lai saglabātu pļavas un tām raksturīgo augu daudzveidību. Lai atklātu Krustkalnu pavasari, aicinām kopā ar Pārvaldes darbinieku izstaigāt dabas taku un vērot norises dabā. Pavasaris Krustkalnu mežus izrotā lazdu ziediem un piebirdina zeltainiem putekļiem, pieskandina putnu balsīm un strautu čalām – atklāsim to kopā!”- aicina R.Indriķe.

Pārgājiens norisināsies Krākas avota dabas takā, tā divu kilometru garumā ved ved pa meža ceļu un ļauj iepazīt dažādus meža un pļavu biotopus, kā arī Krākas avotus. Izzinošā pārgājienā varēs vērot pavasara norises dabā, uzzināt par dabas rezervāta aizsardzību un apsaimniekošanu.

Šajā dienā paredzēti divi pārgājieni Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieka pavadībā. Pirmais sāksies plkst.11.00, otrais – plkst.14.00. Starplaikā – izzinošas spēles un radošas aktivitātes apmeklētāju centrā.

Dalībnieku skaits grupā līdz 15 cilvēkiem. Apmeklējums jāpiesaka līdz 3. maijam, zvanot mob. tel. 29139677 (Regīna). Tikšanās stāvlaukumā pie Krustkalnu dabas rezervāta apmeklētāju centra : koordinātas X: 631311, Y: 6293332 / Lat: 56.7654132, Lon: 26.1482883.

Uzziņai: Krustkalnu dabas rezervāts ir īpaši aizsargājamā dabas teritorija. Tā izveidota 1977. gadā, lai saglabātu šeit izveidojušos īpatnējos dabas kompleksus, ko veido Madonas-Trepes vaļņa reljefs. Te augstas pauguru virsotnes mijas ar dziļām ieplakām, kurās izveidojušies nelieli ezeri un purviņi, kā arī daudzi avoti. Šādos apstākļos teritorijā ir izveidojusies bagāta augu un dzīvnieku valsts.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru