Peles ir mazas grauzējas, kas bieži izmanto savas spējas, lai izdzīvotu ziemas periodā, kad pārtikas resursi ir ierobežoti. Ziemas laikā peles var cīnīties, lai atrastu pietiekami daudz barības, un tās var pielāgoties vides mainīgajiem apstākļiem, lai izdzīvotu aukstumā.
Ziemā, kad dabā ir mazāk barības, peles bieži izmanto savu krājumu instinktu, savācot un uzglabājot pārtiku. Dažas sugas, piemēram, peles, kas dzīvo ārpusē, var izveidot sarežģītus tunelus vai ejas, lai piekļūtu pie pārtikas krājumiem ziemai. Viņi var izvietot barību savās mājvietās, lai saglabātu to svaigu un pieejamu ziemas periodā.
Peles ir ļoti elastīgas attiecībā uz savu uzturu un var ēst dažādus pārtikas produktus. Viņu diēta var ietvert graudus, sēklas, augļus, dārzeņus un pat dzīvnieku materiālus. Dažas sugas var arī uzkrāt taukus un eļļas rezerves savā ķermenī, lai izmantotu tās kā enerģijas avotu ziemas laikā.
Lai novērstu peļu iekļūšanu mājās un pārtikas saglabāšanu, ir svarīgi veikt profilaktiskus pasākumus, piemēram, labu higiēnas praksi un pārtikas uzglabāšanu hermētiski noslēgtos konteineros vai vietās, kur peles nevar piekļūt.
Lai mazinātu peļu klātbūtni apkārtējā vidē, ir svarīgi saglabāt higiēnas standartus, novērst potenciālos ieejas punktus un nodrošināt, ka pārtikas atkritumi tiek pareizi likvidēti vai uzglabāti.
Ziemas sezonā grauzēji, piemēram, peles un žurkas, aktivitāti nezaudē un bieži meklē pajumti un pārtiku.
Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk un uzzinātu dažus veidus, kā atbrīvoties no šiem nešpetnajiem grauzējiem.