Pāris uzbūvēja ekomāju, kurā par siltumu nav jāmaksā; Viņi pat nopelna 2000 eiro

 

Katru gadu, kad tuvojas ziema daudzi no mums satraucas par pieaugošajiem siltuma rēķiniem un komunālajiem maksājumiem, bet ne Tims Vilkoks un viņa sieva Mārgareta, kuri priecājas saņemt naudas čeku no gāzes un elektroenerģijas piegadātāja National Grid, kurš viņiem maksā gandrīz 1500 Lielbritānijas mārciņas (2000 Eiro).

Pāris ir uzbūvējis ekomāju, kura ir efektīva miniatūra elektrostacija, kuras saražoto elektroenerģiju viņi var pārdot elektroenerģijas piegādātājam, vēsta DailyMail.

Mājai ir divu veidu saules enerģija – viena uzsilda ūdeni, bet fotoelementu paneļu bloks ģenerē elektrību.

Lasi arī: Nolēmu atvērt PSRS laika konservus, kuriem ir gandrīz 60 gadu. Kas atklājās iekšā?

Pēdējo 12 mēnešu laikā mājas saimnieki ir izmantojuši dabas gāzi 292,87 Lielbritānijas mārciņu vērtībā un savas mājas saražoto elektroenerģiju 413,53 Lielbritānijas mārciņu vērtībā. No elektroenerģijas piegādātāja viņi ir saņēmuši 1471 Lielbritānijas mārciņas lielu maksājumu par elektroenerģijas nodrošināšanu tīklam. Tas nozīmē, ka gadu viņi ir noslēguši ar pozitīvu bilanci.

Protams, ka tajā visā slēpjas kāds āķis…

 

Xmas Keep Tim & Margaret Willcox & their eco home/miniature power station which exports their home grown electricity into the national grid. Sean Poulter story

Protams, ka tajā visā slēpjas kāds āķis – viņu Samersetā esošā māja izmaksāja 500 000 Lielbritānijas mārciņu (700 000 Eiro).

Tāpat, māja ir aprīkota ar lietus ūdens ievākšanas sistēmu, kura ūdeni pa notekcaurulēm novirza 5000 litru tvertnē, šis ūdens tiek izmantots tualetēs. Tādējādi ģimenei ir izdevies ūdens rēķinus samazināt par 60%.

Lasi arī: Atklājusies pārsteidzoša informācija par loterijā miljonus laimējušo Eleinu

Vilkoksa kungs, kurš ir atvaļināts grāmatvedis uzskata, ka šī ideja, kuru viņš ir smēlies no Zviedrijas būvniekiem, varētu kalpot par prototipu simtiem citu māju. Viss nekustamais īpašums ir nosiltināts, izmantojot 25 centimetru biezus polistirola paneļus.

© Anthony Harrison 2015 et seq All Rights Reserved

Mājā ir īpaša ventilācijas sistēma, kura izvada sastāvējušo gaisu un ienes telpās svaigu, likvidējot caurvējus un mitrumu. Vilkoksa kungs piemetina: “Tas, ko esam izdarījuši var tikt panākts jebkurā citā jaunbūvē

Ja visas jaunās mājas tiktu būvētas pēc šāda parauga, vai līdzīgas, krasi samazinātos nepieciešamība pēc jaunām elektrostacijām.”

Mājas plānošanas un konstruēšanas darbi ilga divus gadus, šobrīd pāris tajā dzīvo jau sešus gadus.

Lasi arī: Nolēmu atvērt PSRS laika konservus, kuriem ir gandrīz 60 gadu. Kas atklājās iekšā?

Zemes iegāde izmaksāja 170 000 Lielbritānijas mārciņu, bet būvniecības izmaksas sastādīja 350 000 Lielbritānijas mārciņas. Lai arī māja tās īpašniekiem kopā izmaksāja 520 000 Lielbritānijas mārciņas, šobrīd tās tirgus vērtība ir 800 000 Lielbritānijas mārciņas.

© Anthony Harrison 2015 et seq All Rights Reserved

Saules paneļi maksāja 12 000 Lielbritānijas mārciņas, bet tie paši pilnībā atmaksāsies astoņu gadu laikā.

Vilkoksa kungs papildina: “Gāzes un elektrības cenas pēdējo gadu laikā ir cēlušās, tas nozīmē, ka mājas siltināšanas sistēmas ļauj mums ietaupīt arvien vairāk naudas.

Lasi arī: Cilvēku raksturs atkarībā no acu krāsas

Es priecājos par investīciju lietā, kas nes peļņu. Kā izrādās, šī peļņa ar katru gadu kļūst arvien lielāka.”