Paši dīvainākie prāta stāvokļi un sindromi, kādi ir atklāti. #4 ir šausmīgs!

11992_700x

Alises Brīnumzemē sindroms, domu ievietošanas sindroms, klīniskā likantropija, Parīzes sindroms un citi īpatnēji prāta stāvokļi.

Tās ir prāta dīvainības, kas šķiet pavisam nereālas – tās nāk visādās formās un izmēros. Sākot ar pavisam neilgiem “aptumsumiem” līdz pat sindromiem, kas ieskauj visu dzīvi.

Bet visām šīm prāta dīvainībām ir kopīga lieta: cilvēki, kuriem tās piemīt, ir attālināti no realitātes. Šie maldinošie stāvokļi nepakļaujas likumiem un nepamatojas uz faktiem.

“Alise brīnumzemē” sindroms

Kā jau nojaušams, nosaukums sindromam aizgūts no Luisa Karola noveles – un arī efekts ir līdzīgs – sindroms ietekmē gan laika, gan vietas uztveri.

Tas, kurš cieš no šādas kaites, dažus objektus var redzēt mazākus, nekā tie ir, un dažus – lielākus. Tāpat var sagādāt grūtības laika noteikšana.

Patiesībā šis ir diezgan izplatīts sindroms, ko varbūt esi piedzīvojis arī tu, jo tas netiek saukts par mentālu slimību – cilvēki biežāk to piedzīvo bērnībā un īsi pirms iemigšanas. Vairāk novērojams cilvēkiem, kuri bieži cieš no migrēnām.

Lai vēl: Apskatot muzejā uzņemtās bildes, viņi bija šokā

Šķir lapu tālāk, lai iepazītos ar citiem sindromiem!


 

Līdzīgi raksti

  • loading...
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published.

    Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

    Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

    Close