Pēteris Apinis: “Koronavīruss mūs sagatavo kam lielākam, no kā nākotnē neizbēgt!”

Ar interesantu viedokli klajā nācis Pēteri Apinis, kurš uzskata, ka Koronavīruss ir tikai sākums kam lielākam, kas neizbēgami mūs sagaida.

“Šis mums ir izcils treniņš iedots no globālās dabas, lai mēs sagatavotos kaut kam nepatīkamākam, jo jebkurā gadījumā kāda no zoonozēm [ dzīvnieku infekciju slimības] šajā pārapdzīvotajā pasaulē cilvēku sasniegs,” TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” sacīja ārsts Pēteris Apinis.

Kā līdzīgu situāciju patreizējai viņš atceras putnu gripas, SARS un MERS uzliesmojumus, kas dažādos laikos līdzīgi satracināja pasauli.

“16. gadsimtā pasauli pārstaigāja baiss vīruss, kuru mēs nekādā veidā nevaram identificēt, jo mums nav nav nekādu ziņu, tikai to, ka tas nebija mēris, bakas vai holēra. Gripas tajā laikā vispār vēl nebija. Pasaulē ir jau bijušas šādas epidēmijas, bet tās lielākoties norakstīja uz mēri vai ko citu,” saka ārsts.

Varbūtība, ka šādi vīrusi tiek iegūti no dzīvniekiem ar iespēju tālāk inficēt citus cilvēkus, Apinis saka, ka vienmēr pastāvēs un nākotnē, iespējams, vēl nopietnākā līmenī.

 

“Šis ir izcils Pasaules veselības organizācijas treniņš un viņi rīkojas ļoti precīzi,” teic Apinis, uzsverot, ka nemitīgi pieejama jaunākā informācija, dati un viss par un ap vīrusu pasaulē.

Uz jautājumu, ko viņš bija domājis, sakot, ka koronavīruss mūs sagatavo kaut kam lielākam, Apinis atbild: “Mums būs zoonozes vīruss tuvākajos 10-15 gados, es domāju par to neviens nešaubās. Jautājums ir nevis vai tas būs, bet kad tas būs!”

Vairāk video intervijā.

 

 

 Lasi arī: Nolēmu atvērt PSRS laika konservus, kuriem ir gandrīz 60 gadu. Kas atklājās iekšā?

LA.lv
Iesaki šo rakstu citiem!

Leave a Comment