Pieredzējis mehāniķis ar lielu stāžu atklāj efektīvu veidu, kā būtiski ietaupīt degvielu automašīnās

Jo straujāk griežas motors, jo vairāk degvielas tas patērē.

Pieredzējušais automehāniķis no ASV Skots Kilmers stāsta, ka autovadītāji pieļauj trīs izplatītas kļūdas, kas benzīna patēriņu palielina divas reizes.

Panākt maksimāli mazu degvielas patēriņu savai automašīnai ir būtiski daudzām iemeslu dēļ, ne tikai finansiāliem ieguvumiem, bet arī vides un ilgtspējas aspektiem. Pirmkārt, samazinot degvielas patēriņu, automašīnas īpašnieki var ievērojami samazināt savus izdevumus degvielai, kas ir viena no lielākajām izmaksām saistībā ar automašīnas uzturēšanu.

Turklāt, mazāks degvielas patēriņš nozīmē arī mazāku CO2 un piesārņojuma emisiju izmešanu atmosfērā. Šis ir īpaši svarīgs vides aizsardzības kontekstā, jo CO2 emisijas ir galvenais faktors klimata pārmaiņu veidošanā. Ar mazāku degvielas patēriņu automašīnas izraisa mazāku negatīvu ietekmi uz vidi, palīdzot samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas.

Turklāt, ilgtermiņā mazāks degvielas patēriņš var arī nozīmēt mazākus izdevumus saistībā ar automašīnas uzturēšanu un remontu, jo mazāks degvielas patēriņš parasti nozīmē mazāku slodzi uz dzinēju un citas svarīgas sistēmas.

Lai sasniegtu maksimāli mazu degvielas patēriņu, ir vairāki pasākumi, ko var veikt, tostarp regulāra automašīnas apkope, regulāras riepu pārbaudes un pareizs braukšanas stils, piemēram, stabilas ātruma uzturēšana un izvairīšanās no asas bremzēšanas vai paātrināšanas. Tādējādi, panākot maksimāli mazu degvielas patēriņu, automašīnas īpašnieki var iegūt gan finansiālus, gan vides labumus, tajā pašā laikā veicinot ilgtspējīgu un videi draudzīgu dzīvesveidu.

 

Kā ietaupīt uz degvielas rēķina

Saskaņā ar slavenā autobūves eksperta Skota Kilmera sacīto, autovadītājiem vajadzētu sekot līdzi riepu spiedienam un gaisa filtram, ja viņi vēlas ietaupīt naudu uz degvielas rēķina.

“Ja nevēlaties palielināt benzīna patēriņu, nelietojiet negodprātīgus sīkrīkus, bet izmantojiet manis sniegtos padomus,” teica Skots.

Kilmers brīdināja, ka pašlaik tiek pārdotas daudzas ierīces, kas sola samazināt benzīna patēriņu, kas, viņaprāt, ir pilnīga “krāpšana”.

Lasi vēl: Trīs iemesli, kāpēc jaunais un modernais attiecību modelis “viesu laulības” vairs nav piemērotas vīriešiem

Par laimi, ir vienkāršāki un efektīvāki veidi, kā ietaupīt benzīna patēriņu, kas ilgtermiņā automašīnām nesīs daudz lielāku labumu. Pēc Kilmera teiktā, viena no reālajām lietām, ko var darīt, lai samazinātu degvielas patēriņu, ir sekot līdzi spiedienam riepās.

“Pārliecinieties, ka spiediens riepās ir pareizs, ja tas nav pareizs, riepās būs pārāk liela berze, kas palielinās degvielas patēriņu,” informēja eksperts.

Otrs un tikpat svarīgs faktors ir rūpes par gaisa filtru, kas regulāri jātīra, lai nodrošinātu, ka dzinējs saņem pietiekami daudz gaisa.

“Nelietojiet netīru gaisa filtru,” ieteica mehāniķis.

Turklāt autovadītājiem jāpievērš uzmanība tam, lai transportlīdzekli izmantotu ar mērenu ātrumu. Jo straujāk griežas motors, jo vairāk degvielas tas patērē.

Iesaki šo rakstu citiem!

Leave a Comment