Policisti pensionārei Latgalē nepamatoti nogrieztās 363 kaņepes novērtē ar 27 eiro – viņa jūtas pazemota

“Latvijas Avīzē” jau rakstījām (“Latgales narkobarone un sarežģītās kaņepes”, “LA” 10. janvārī) par dekšārietes Dzidras Bruzgules epopeju ar kaņepēm: policisti pagājušā gada augustā novāca un aizveda pensionāres pie mājam augošās 363 kaņepes (204 kilogramus) aizdomās, ka no tām var iegūt marihuānu. Tika sākts kriminālprocess, taču policija bija spiesta to izbeigt, jo kaņepes nesaturēja nekādas narkotiskās vai psihotropās vielas, respektīvi, no kaņepēm varēja iegūt visu ko citu, tikai ne marihuānu.

Latgales saimniece Dzidra Bruzgule, kuras dārzā policisti pērn nogrieza 363 kaņepes, kas vēlāk izrādījās narkotiskas vielas nesaturošas, šonedēļ saņēmusi Ģenerālprokuratūras piedāvājumu par kompensāciju. Prokurore uzskata, ka nav pamata prasīt atlīdzinājumu par saimnieces veselības traucējumiem un neiegūto kaņepju sviestu, bet piedāvā vien kompensēt zaudējumus par neiegūtām kaņepju sēklām.

 

Par notikušo Dz. Bruzgule informēja sabiedrību.

Valsts policijas vadība atvainojās viņai par policistu pārsteidzīgu darbību.

Arī Saeimas Juridiskās komisijas krimināltiesību politikas apakškomisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins sacīja, ka šajā gadījumā policijai nebija pareizas metodes, vajadzēja rīkoties saudzīgāk: “Ir jāizdomā, jāizglītojas, kā rīkoties tamlīdzīgos gadījumos. Un nevajag baidīties atzīt kļūdas. Ar to es domāju gan šo, gan citus gadījumus. Policijai nav jābaidās strādāt, kļūdīties ir normāli, par to pieklājīgi jāatvainojas, jākompensē zaudējumi un jādzīvo tālāk.”

Par nodarīto skādi savai saimniecībai un savai veselībai Dz. Bruzgule vēlējās saņemt kompensāciju.

Pērn novembrī viņa vērsās Ģenerālprokuratūrā, lūdzot kompensēt morālo un materiālo kaitējumu 3000 eiro.

Decembrī pēc Ģenerālprokuratūras lūguma pensionāre uzrak­stīja otru iesniegumu, precizējot, par ko grib kompensāciju: 3000 eiro morālo kompensāciju par veselības pasliktināšanos, radītiem satraukumiem un pārdzīvojumiem, kas jūtami jo­projām, un 1089 eiro materiālo kompensāciju par neiegūtajām kaņepju sēklām. Kundze rēķināja, ka no viena stāda varējusi iegūt vismaz 30 gramus sēklas, kas tad kopā būtu 10,89 kilogrami. Viens kilograms sēklu maksā trīs eiro, kopā būtu bijušas sēklas par 32,67 eiro. No šīm sēklām viņa būtu varējusi sagatavot kaņepju sviestu 1089 eiro vērtībā (viens kilograms sviesta ar 20% ka­ņepju sēklu maksā aptuveni 20 eiro).

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru