Psiholoģiskais nogurums. Kā atbrīvoties no sajūtas, kas velk pie zemes?

virietis_medite
Ne mazums ļaužu – gan tie, kuri saspringti strādā astoņas vai pat desmit stundas dienā, gan tie, kuri lielas slodzes sev neuzkrauj, – arvien biežāk sūdzas par nogurumu. Turklāt nevis fizisko, bet psiholoģisko nogurumu.

Lai no tā atbrīvotos, psihologi iesaka ievērot dažus padomus.

Strādāt ne vairāk kā 8 stundas dienā

Lai veselība būta teicama, darbs ir nepieciešams, jo tas palīdz atbrīvoties no uzkrātās liekās enerģijas un atjaunot ķermeņa enerģijas resursus. Bet, ja cilvēks regulāri pārstrādājas, organisms tiek pārpūlēts. Rezultātā garās darbadienas laikā pamatīgi pārslogota tiek arī nervu sistēma, un pakāpeniski uzkrājas nogurums, jo īsais, atpūtai atlicinātais laiks nedod iespējas pilnībā atjaunot spēkus. Līdz ar to cilvēks atrodas nepārtrauktā psihofizioloģiskā stresa stāvoklī un īsā laikā vārda tiešā nozīmē sadedzina visus organisma resursus.

Lasi vēl: Tumšie loki nerodas tikai no noguruma – tie pasaka ŠO par tavu veselību

Šķir lapu talāk, lai uzzinātu citus padomus!


 

Līdzīgi raksti

 • loading...
 • Viens komentārs

  1. Doties pretī savas Veiksmes izstieptajām rokām: https://goo.gl/QrjOvB

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

  Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

  Close