2018. gada 22. oktobrī – Ar modulāriem sensoriem aprīkoti revīzijas vāki palīdzēs uzlabot mobilitāti pilsētā un ļaus sekot līdzi reālā laika situācijai uz ielām – šādu biznesa ideju attīsta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti. Virzību idejai devusi dalība iepriekšējā starptautiskajā hakatonā “Copernicus Climathon 2017 Riga”. Piektdien, 26. oktobrī, RTU Dizaina fabrikā sāksies otrais 24 stundu maratons “Copernicus Hackathon and Climathon Riga 2018”.
Iepriekšējais hakatons devis atspēriena punktu RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta maģistrantūras studentu Mārtiņa Karola un Gata Gauminga biznesa idejai “SmartLid” par revīzijas vākiem, kas aprīkoti ar modulāriem sensoriem un izgatavoti no otrreiz pārstrādātas plastmasas. “Hakatons burtiski ievelk darīšanas procesā, parāda, kā iespējams ideju, kuru ģenerē vairākus gadus, 24 stundu laikā novest līdz veidolam,” saka M. Karols.
Šādi vāki palīdzēs novērst satiksmes negadījumus un apdraudējumus cilvēka veselībai. “Ar sensoro datu palīdzību mēs varam monitorēt temperatūru ceļu segumu līmenī, laikus fiksējot melnā ledus rašanos. Mērot spiedienus un līmeņus zem vāka, varam laikus reaģēt uz kanalizāciju pārplūšanas draudiem. Varam fiksēt vāka nesankcionētu atvēršanu, izvairoties no materiāliem zaudējumiem vai draudiem cilvēka veselībai. Varam noteikt satiksmes intensitāti un uzlabot satiksmes plūsmu, kā arī mērīt gaisa piesārņojošo gāzu koncentrāciju,” stāsta M. Karols.
Hakatonā “SmartLid” idejas autori iepazinās ar biznesa pirmsinkubatora “RTU IdeaLAB” personālu un izmantoja iespēju piedalīties “Climate-KIC” pirmsinkubācijas programmā “Greenhouse”. “Climate-KIC” ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģijas institūta klimata zināšanu un inovāciju kopiena. RTU ir “Climate-KIC” pārstāvis Latvijā.
26. oktobrī RTU Dizaina fabrikā sāksies otrais 24 stundu maratons “Copernicus Hackathon and Climathon Riga 2018”, meklējot risinājumus satelītu datu izmantošanai viedā un klimatam draudzīgā pilsētu pārvaldīšanā. Hakatons vienlaikus notiks vairāk nekā 100 pasaules pilsētās. Rīgā starpdisciplinārām komandām būs jāatbild uz Cēsu, Jelgavas, Salacgrīvas novada un Liepājas pašvaldības vai arī pašu definētiem izaicinājumiem. Hakatons notiks “Copernicus Hackaton” un “Climate-KIC” programmās, un to organizē Vides risinājumu institūts (VRI) un RTU Dizaina fabrika. “Copernicus” ir lielākā Zemes novērošanas programma pasaulē, tajā ir izveidota “Sentinel” satelītu flote. Tā nodrošina brīvpieejas optiskos, radara datus un aktuālu informāciju par sauszemes, saldūdeņu, jūras un okeānu ekosistēmām. VRI ir “Copernicus Relay” un “Copernicus Academy” tīklu pārstāvis Latvijā.
Vairāk par biznesa ideju “SmartLid” – ej.uz/smartlid
Plašāka informācija par hakatonu – ej.uz/copernicus